27-10-2010 10:07, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1538 razy

Inauguracja Luzińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

W minioną niedzielę, 26 Października, w Hali Widowiskowo Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie rozpoczęły zmagania zespoły występujące w Luzińskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Zespoły walczyć będą o tytuł mistrza Północnych Kaszub. W III edycji nastąpiło kilka zmian. Liga została podzielona na I oraz II ligę. Trzy najlepsze zespoły pierwszej ligi poprzedniego sezonu wywalczyły automatycznie awans do I ligi, natomiast o trzy kolejne miejsca odbył się turniej eliminacyjny. W turnieju eliminacyjnym awans wywalczyły: AWKS NightShadows, UG Choczewo oraz Tom-Blok Dragon Team. Pozostałe zespoły zagrają w II lidze.

Pierwsze swoje mecze rozegrały zespoły I ligowe. Jak co roku wiele emocji towarzyszyło wszystkim rozgrywanym meczom. Pierwsze mecze i niespodzianki. Wszystkie mecze I ligi rozgrywały się równocześnie. Obrońca tytułu Reknica Klonowo Dolne zmierzyła się z najstarszym zespołem występującym w lidze - UG Choczewo. Po pierwszych dwóch setach zapowiadało się, iż Mistrz Kaszub nie jest w stanie zakończyć setów w decydujących momentach. Zespół z Choczewa, który ma prawdopodobnie najlepszą obronę w całej lidze wygrał dwa pierwsze sety. Walka trwała do samego końca. Młody ambitny zespół z Klonowa wygrał dwa kolejne sety i o wyniku decydował Tie-Break. Mocno zmęczeni zawodnicy z Choczewa ulegli nieznacznie 20:18 i tym samym dwa punkty powędrowały do Reknicy. W tym samym czasie na boisku B rozgrywał się mecz pomiędzy AWKS NightShadows oraz zwycięzcą pierwszej edycji LALPS AZS Luzino. Wymiana punktów oraz świetna dyspozycja obu zespołów decydowało o bardzo pięknym meczu. Pierwszy set dla Wejherowa kolejny dla Luzina i taką wymianą setów wynik 2:2. O wszystkim decydował Tie-break. Więcej sił zachował zespół AWKS i wygrał 15:10 decydujące stracie zbierając tym samym 2 punkty. Na boisku C natomiast spotkały się zespoły Tom-Blok Dragon Team, który wygrał turniej eliminacyjny oraz Bez Nazwy Z Nazwą z Luzina. Wiele emocji i gładkie zwycięstwo do 24, 18, 22. Tom-Blok Dragon Team został pierwszym liderem LALPS. Zapowiadają się bardzo emocjonujące mecze I ligi, w której trudno szukać najlepszego zespołu. Wyrównane mecze, podział punktów zapowiadają wiele emocji i wiele zmian.

Zaraz po zakończonych meczach I ligi swoje zmagania rozpoczynała II liga. W swoim pierwszym meczu w LALPS nowy zespół Master Team Reda wygrał 3:0 z Clipper Gdynia i tym samym zajmuje miejsce Lidera w II Lidze. W kolejnym meczu spotkały się dwa zespoły ze Strzebielina, w którym lepszym okazał się młodszy KS Strzebielino I. Do niemałej niespodzianki doszło w kolejnym meczu gdzie Tajfun Świetlino uległ najmłodszemu zespołowi w lidze UKS Luzino 2:3. Na zakończenie meczów w II lidze zmierzyły się AWKS Plus oraz Master Team Reda. Zespół z Redy walczył do samego końca, lecz niestety uległ 2:3 z AWKS Plus. Podobnie jak w I lidze wszystko wskazuje na to, iż będzie wiele emocji w każdym kolejnym meczu.

Serdecznie zapraszamy na następną kolejkę LALPS, która odbędzie się 7.11.2010 r. w Hali Widowiskowo Sportowej w Luzinie. Organizatorami LALPS są GOSRiT Luzino, KTS-K Luzino, AWKS Nightshadows Wejherowo.

Żródło: Tomasz Myszewski