23-06-2010 17:32, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1880 razy

Kadeci i kadetki zwyciężają

W czasie odbywających się w Malborku XII Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w siatkówce plażowej ponownie dominowali zawodnicy Ziemi Puckiej, którzy zdobyli w kategorii kadetów złoty medal - Jakub Wieher i Michał Wychert (Korab Puck) oraz brązowy - Jakub Bieżuński i Mikołaj Kohnke (UKS w Jastarni).. Najlepszymi zawodniczkami tych zawodów w kategorii kadetek okazały się młode siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni - Sylwia Popek grająca w parze z Małgorzatą Właszczuk, które w meczu finałowym pokonały swoje konkurentki do złotego medalu wynikiem 21:10 i 21:7.

Tegoroczne zmagania na poziomie województwa zostały zdominowane przez plażowiczów z Jastarni, którzy ogółem w trzech kategoriach wiekowych zdobyli 8 medali (3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe). Jeśli do tego dołożymy złoty i brązowy medal MKS-u, to wyraźnie możemy dojrzeć, gdzie jest centrum siatkówki plażowej naszego województwa.

Żródło: UKSwJastarni.pl