16-03-2010 11:52, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 748 razy

Jastarnia w turnieju "Strzelca"

Siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni uczestniczyli w IV Międzynarodowym Turnieju "Strzelca" piłki siatkowej dziewcząt i chłopców odbywającym się w dniach 12-14 marca 2010 roku w Strzelcach Opolskich. Rywalizowano w trzech grupach: młodziczek, młodzików i kadetów, ogółem 24 drużyny. W kategorii młodzików, w której startowali chłopcy z Jastarni do zawodów przystąpiło 6 zespołów. Siatkarze UKS-u w pierwszym meczu zmierzyli się z drużyną AZS Nysa, którą pokonali wynikiem 2:0 (25:22 i 25:16), w kolejnym spotkaniu wygrali z zespołem MOS Opole również 2:0 (25:20 i 25:9). W trzecim meczu siatkarze Azymka Zdzieszowice wyraźnie pokonali chłopców z Jastarni w pierwszym secie 25:20, natomiast w dwóch kolejnych partiach zwyciężył UKS wynikiem 25:23 i 15:13. Również zespół gospodarzy – UKS Karo Strzelce Opolskie – nie poradził sobie z dobrze grającymi młodymi zawodnikami UKS-u przegrywając w setach 2:0 (25:15 i 25:19). W ostatnim meczu turnieju rozgrywanego systemem "każdy z każdym" spotkały się drużyny, które do tej pory nie zanotowały porażki w zawodach – Gwardia Wrocław i UKS w Jastarni. Jednak w pierwszym secie chłopcy z Jastarni musieli uznać wyższość swoich przeciwników przegrywając w nim 25:11. Drugi set – po zdecydowanej reprymendzie trenera – stał na zupełnie innym poziomie sportowym i mimo porażki 26:24 młodzicy z Jastarni udowodnili, że potrafią grać w siatkówkę.