08-02-2010 12:54, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1556 razy

II miejsce dla UKS w Jastarni

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni był organizatorem II turnieju finałowego ligi PWZPS w kategorii młodzik. W zawodach udział wzięły drużyny: Trefl Gdańsk, UMKS Jurand Malbork oraz zespół UKS w Jastarni. W pierwszym meczu gospodarze zmierzyli się z liderami rozgrywek – siatkarzami z Gdańska. Po bardzo słabym początku seta w wykonaniu Jastarniaków (1:9) zespół ruszył do odrabiania strat, ale sił wystarczyło tylko na zdobycie 22. punktów w tym secie. Partię drugą wygrała również zdecydowanie drużyna gości, a cały mecz zakończył się wynikiem 0:2 (22:25, 18:25) dla Trefla. Drugie spotkanie pomiędzy drużynami przyjezdnymi (Trefl – Jurand) zakończyło się wyraźnym zwycięstwem siatkarzy z Gdańska 2:0 (25:12, 25:20). W ostatnim meczu turnieju finałowego o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego rywalami gospodarzy był zespół z Malborka. To najważniejsze spotkanie dla UKS – pomimo porażki w secie drugim – zakończyło się sukcesem młodego zespołu z Jastarni, który zwyciężył wynikiem 2:1 (25:14, 20:25, 15:10). Na szczególne wyróżnienie zasłużyli zawodnicy UKS-u: rozgrywający – Krystian Herrmann, który w pierwszym wygranym secie zdobył z zagrywki 12. kolejnych punktów oraz Błażej Bieżuński, którego bezbłędne ataki i bloki w ostatnim secie zadecydowały o wygranym meczu.