28-01-2010 13:55, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1423 razy

Młodzicy z Jastarni po I turnieju finałowym

W Cewicach rozegrano I turniej finałowy Ligi Województwa Pomorskiego młodzików z udziałem 3 drużyn: SPS Lębork, Trefl I Gdańsk oraz UKS w Jastarni.. Grano systemem „każdy z każdym”, do 2. wygranych setów, do 25. punktów. W pierwszym meczu spotkały się ze sobą drużyny UKS-u i SPS Lębork. Zespół UKS-u wygrał oba sety wynikiem do 23 i 23. Po przegranej z Lęborkiem w fazie półfinałowej popracowaliśmy nad celną i kąśliwą zagrywką, z którą wysocy zawodnicy SPS-u nie poradzili sobie. I to był klucz do zwycięstwa nad rywalem – twierdzi trener zespołu z Jastarni Leszek Herrmann. W drugim spotkaniu młodzicy z Jastarni zmierzyli się z drużyną Trefla Gdańsk, wyraźnie wygrywając pierwszą partię wynikiem 25:19. W drugim i w trzecim secie lepsi okazali się zawodnicy z Gdańska, gdyż młodziutkim siatkarzom z Jastarni zabrakło sił. W ostatnim spotkaniu turnieju gospodarze SPS Lębork ulegli drużynie z Gdańska 1:2.

Wyniki końcowe I turnieju:
1. Trefl I Gdańsk  4 pkt. (4:2)
2. UKS w Jastarni 3 pkt. (3:2)
3. SPS Lębork   2 pkt. (1:4)

Zespół z Jastarni wystąpił w następującym składzie: Błażej Bieżuński, Konrad Budzisz, Krystian Herrmann, Krzysztof Lenc, Mariusz Markiewicz, Paweł Pieper, Robert Winszczyk i Łukasz Żygadło; trenerem jest p. Leszek Herrmann.

Następny turniej finałowy rozegrany zostanie dnia 7 lutego 2010 roku w Jastarni.

Żródło: UKSwJastarni.pl