11-01-2010 23:06, dodał: Maciej Deling czytano: 597 razy

Młodzicy z Jastarni w finale wojewódzkim!

Siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni rywalizujący w rozgrywkach ligi województwa pomorskiego w kategorii młodzików zdobyli awans do rozgrywek finałowych. .

W ostatnim turnieju fazy półfinałowej rozgrywanym w hali gdańskiego MOKSiR-u siatkarze z Jastarni pokazali swoją klasę w rywalizacji z drużynami z Gdańska (Trefl II) i SKS-u Starogard Gdański. W pierwszym pojedynku turnieju zespół SKS- u pokonał gospodarzy z Gdańska wynikiem 2:0. Drugi mecz to pojedynek, w którym stawką był awans do turnieju finałowego ligi PWZPS. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł młodziutki zespół z Jastarni – w składzie którego połowę stanowili chłopcy z rocznika 1997 (o dwa lata młodsi od swoich rywali), zdecydowanie wygrywając mecz wynikiem 2:0 (25:18 i 25:14). W kolejnym spotkaniu jastarnicy zmierzyli się z drużyną Trefla II Gdańsk – zespołem bardzo wysokim, jednak posiadającym jeszcze znaczne braki techniczne – z którymi rozprawili się w dwóch szybkich setach: 25:6 i 25:16. Bardzo dobra postawa zespołu z Jastarni, to między innymi wynik udziału w trudnym turnieju w Nakle oraz zrezygnowania z kilku zawodników, którzy w czasie ważnych spotkań popełniali największą ilość błędów.
Dwa zwycięstwa dały drużynie z Jastarni pewny awans do rozgrywek finałowych naszego województwa i możliwość ubiegania się o udział w ¼ Mistrzostw Polski.