12-11-2009 14:23, dodał: Maciej Deling czytano: 566 razy

Jastarnia zdobywa srebro w Leżajsku!

Juniorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni uczestniczyli w V Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej „Od młodzika do juniora”, który odbył się w dniach 6-8.11.2009 r. w Leżajsku. Od wielu lat turniej ten jest areną zmagań czołowych polskich drużyn i oprócz siatkarskiej rywalizacji stojącej na wysokim poziomie, sędziowaniu zawodów przez arbitrów PLS-u, wartościowych nagród, na uwagę zasługują rzadko spotykane warunki socjalne przygotowane przez organizatorów dla wszystkich uczestników.
W rywalizacji juniorów UKS w Jastarni zmierzył się w pierwszym meczu z gospodarzami – zespołem z Leżajska, ulegając mu wynikiem 2:1. Również w kolejnym spotkaniu drużyna z Jastarni została pokonana 2:1, tym razem przez AKS Resovię Rzeszów. W trzecim meczu przeciwnikami jastarników był silny zespół Wifamy Łódź, który musiał uznać zdecydowaną przewagę siatkarzy z Półwyspu. Uzyskany wynik 2:0 pozostawiał jeszcze cień nadzieje na podium, lecz na drodze do celu stanęła Kadra Polski kadetów. Jakie było zdziwienie wypełnionej po brzegi kibicami leżajskiej hali, gdy pierwszego seta wygrała drużyna z Jastarni, drugiego nieznacznie przegrała, a w trzecim ani przez chwilę nie była zagrożona. Ostatnim meczem fazy eliminacyjnej było spotkanie przeciwko siatkarzom z Rawy Mazowieckiej, w którym zespół z Jastarni mógł stracić tylko 23 punkty w obu rozgrywanych setach, aby walczyć w finale. Udało się stracić tylko 17 i w meczu finałowym zagra UKS w Jastarni.
Finał pomiędzy drużynami z Rzeszowa i Jastarni, to najlepszy mecz turnieju – ogólnie stwierdzili wszyscy uczestnicy zawodów, a kibice na trybunach zachowywali się tak, jakby pochodzili znad morza. Pierwszy set dla Jastarni, w drugim kontuzja środkowego UKS-u i mimo wielkiego poświęcenia wszystkich zawodników przegrana 1:2.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Patryk Pieper (UKS w Jastarni), natomiast środkowym Marcin Budzisz (UKS w Jastarni), który popisał się 100% skutecznością w ataku.
Skład drużyny z Jastarni: Marcin Budzisz, Mateusz Macheta, Patryk Pieper, Dawid Popek, Dawid Struck, Jędrzej Zieliński, Marek Zwara i Kamil Herrmann. Trenerem zespołu z Jastarni jest p. Leszek Herrmann, kierownikiem p. Dariusz Popek.