11-11-2009 16:23, dodał: Maciej Deling czytano: 597 razy

Młodzicy z Jastarni wygrywają w Pucku

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni uczestniczył w trzecim turnieju eliminacyjnym ligi wojewódzkiej młodzików grupy ”C” w piłce siatkowej. W turnieju udział wzięły drużyny: Omega Gdyni, UKS w Jastarni oraz MKS Korab Puck - gospodarz turnieju.
Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, a w pierwszym meczu spotkali się gospodarze (Korab) z zespołem gdyńskiej Omegi. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem zawodników z Gdyni wynikiem 2:0. W drugim meczu rywalizowali ze sobą zawodnicy z Jastarni, którzy 2:0 (25:23 i 25:19) pokonali Omegę. W ostatnim spotkaniu zespół UKS w Jastarni zmierzył się z gospodarzem turnieju – puckim Korabem – nie dając im najmniejszych szans. Mecz zakończył się zwycięstwem jastarników 2:0, w setach do 18 i 10 punktów.
Zespół z Jastarni nie stracił w trzech turniejach nawet jednego seta i zajął w tej fazie ligi I miejsce z dorobkiem 12. punktów. W dalszej części rozgrywek zmierzy się z drużynami, które zwyciężyły w swoich grupach.