27-10-2009 11:47, dodał: Maciej Deling czytano: 698 razy

Jedynka Aleksandrów Łódzki - EC Wybrzeże TPS Rumia 3:1

Niestety w Aleksandrowie Łódzkim nie zdobyliśmy punktów do tabeli - chociaż momentami było blisko. Przegraliśmy 3:1 -Jak przyjadą do nas, to ja liczę na zwycięstwo, inaczej być nie może - powiedziała po meczu Małgorzata Skorupa.
Trener Jerzy Skrobecki:
W pierwszym secie graliśmy dobrze i momentami bardzo dobrze, natomiast później przeciwniczki praktycznie nie popełniały błędów w zagrywce. Myślę, że zabrakło tutaj odrobiny charakteru. Są nie raz takie mecze, które muszą wyzwolić w zawodniku osobę, która dzięki temu, że posiada charakter osoby walczącej rozstrzyga sytuacje na swoją korzyść.
Musimy dalej pracować, takie mecze mogą się zdarzać, dziewczyny muszą być na to przygotowane. Na dzisiaj gramy praktycznie z każdym zespołem jak równy z równym.

Rzadko kiedy staram się tłumaczyć postawą sędziów, natomiast ich błędy wypaczyły tego trzeciego seta, bo popełnili kilka błędów, złośliwie gwiżdżąc coś przeciwko nam. Natomiast kartkę otrzymałem za to, że odrzuciłem piłkę do podających, których wbrew przepisom tutaj nie było. To był szczyt złośliwości. Sędzia nie pozwolił wpisać do protokołu, że naszym zdaniem przyczynił się do tego, że tych kilku punktów w secie nie zdobyliśmy.

Myślę, że jeśli chodzi o cały mecz to wizualnie, bez analizy danych szczegółowych, Gosia Skorupa grała bardzo równo: i w ataku i w bloku i w zagrywce. Część dziewcząt pokazała swoje możliwości w trudnych i krytycznych sytuacjach, ale w tych momentach decydujących, końcówkach seta akurat szczęście dopisywało bardziej przeciwnikowi niż nam. Praktyka pokazała szczególnie w pierwszym secie, że mieliśmy ogromne szanse, żeby tutaj wygrać. Nie udało się.

Trzeba będzie takiej szansy teraz szukać na naszej hali w Rumi z naszymi kibicami, z bardzo trudnym przeciwnikiem Sokołem Chorzów.
Myślę, że ta liga będzie coraz ciekawsza, że walka o każdy punkt, o każdego seta, o każdy mecz, o punkty, które się otrzymuje w meczu, będzie coraz trudniejsza i jednocześnie ciekawsza. Dlatego sądzę, że kibice na pewno dopiszą i przyjdą na ten mecz w jeszcze liczniejszym gronie niż na poprzednim meczu z SMSem Sosnowiec.