sobota, 21 września 2024 Imieniny obchodzą: Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
19-10-2009 20:02, dodał: Maciej Deling czytano: 581 razy

Zatoka wygrywa w Kołczygłowach

Siatkarze Zatoki 95 Puck wygrali swój drugi pojedynek w III lidze województwa pomorskiego. Po ubiegłotygodniowym łatwym zwycięstwie 3:0 nad Sopotem, kolejny sukces został osiągnięty po ciężkim i długim spotkaniu. Ostatecznie pucczanie wygrali 3:2 nad KSK Kołczygłowy. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, że osiągnięte zostało na terenie przeciwników.

W meczu nie wystąpił Paweł Kaczmarek (studia), natomiast na pozycji atakującego wystąpił Marcin Ratke. Rywale stawili ciężkie warunki naszym siatkarzom, którzy chyba zaskoczeni byli tak dobra grą przeciwnika. W pierwszym przegranym secie 25:23 dobre momenty gry przeplatały się z tymi słabszymi, w których pucczanie tracili seriami punktów. Taki obraz gry trwał przez cały mecz. W trzecim secie siatkarze Zatoki prowadzili już 12:4. Niestety zbyt duża ilość błędów własnych sprawiła, że z parkietu schodzili przegrani 20:25. Jednak w najważniejszych momentach nasi zawodnicy nie zawodzili. Dobre przyjęcie i wysoka skuteczność w ataku sprawiła, że obecni wicemistrzowie województwa pomorskiego znowu wygrali.

Mecz, który miał się odbyć 24 października w Pucku z SKS Starogard został odwołany z powodu wycofania się tej drużyny z rozgrywek. W wyniku takiej sytuacji siatkarze Zatoki mają wymuszoną trzytygodniową przerwę w rozgrywkach. Kolejny mecz odbędzie się w dniu 7 listopada o godz. 14.00 w hali MOKSiR w Pucku przy ulicy Lipowej 3.

UKS Zatoka 95 Puck – KSK Kołczygłowy 3:2 (23:25, 25:22, 20:25, 25:21, 15:11)

UKS Zatoka 95 Puck: Pliński Wojciech, Nadolny Szymon, Lesner Dariusz, Sawicki Krzysztof, Nowak Krzysztof, Przyradzki Stanisław, Ratke Marcin, Idzi Krzysztof, Dziura Tomasz, Patoła Jacek, Konkel Marcin.

Żródło: Zatoka 95 Puck