19-10-2009 20:00, dodał: Maciej Deling czytano: 699 razy

Siatkarki Zatoki 95 Puck na pierwszym miejscu

Siatkarki Zatoki 95 Puck w miniony weekend spędzili bardzo pracowicie. W kategorii kadetek spotkały się w sobotę z zespołem TPS Czarni Słupsk, by następnego dnia zainaugurować rozgrywki w lidze młodziczek. Obu zawodach poszło im ze zmiennym szczęściem.
W meczu kadetek siatkarki Zatoki przegrały 1:3 z Czarnymi Słupsk, mimo że niewiele brakowało, aby pojedynek skończył się w piątym secie. Błąd zagrywki i autowy atak w końcówce czwartego seta spowodowały, że pucczanki zeszły pokonane 24:26 i 1:3 w setach. Mimo przegranego meczu zawodniczki schodziły z parkietu zadowolone. Większość z nich to zawodniczki występujące także w młodszej kategorii rozgrywek, czyli młodziczki. Zacięta gra z bardziej utytułowanymi i starszymi zawodniczkami  sprawiła im wiele radości. Widać, że z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej.
- W pierwszych dwóch setach popełniliśmy bardzo dużo błędów w zagrywce. W innych elementach prezentowaliśmy się równie skutecznie co siatkarki Czarnych. W trzecim i czwartym secie dziewczyny miały zagrywać mniej ryzykownie i to się sprawdziło.  Dziewczęta zaczęły pewniej się czuć na boisku. Zagrywka to nasz atut – komentuje spotkanie trener Zatoki Sławomir Gojka.
Kolejny mecz kadetki zagrają z TPS Rumia. Mecz odbędzie się 24 października o godz. 11.00 w hali MOKSiR w Pucku.

UKS Zatoka 95 Puck – TPS Czarni Słupsk 1:3 (15:25, 22:25, 25:17, 24:26)
UKS Zatoka 95 Puck: Bisewska Dominika, Skrzypkowska Magdalena, Konkel Patrycja, Bonk Aneta, Pawlaczyk Daria, Klawikowska Żanetta, Wieczorek Julia, Reszka Dorota, Burczyk Małgorzata, Stachecka Lidia, Szmytke Karolina.

Dzień później w Łebie odbył się I turniej młodziczek grupy „C”, w którym wzięły udział siatkarki Zatoki. Pierwsze spotkanie przeciwko gospodyniom SPPS Łeba podopieczne Mariusza Mischkowskiego gładko wygrały 2:0 (25:11, 25:14). Pucczanki wykorzystały swój atut, czyli mocną zagrywkę.
W kolejnym spotkaniu przeciwko TPS Czarni Słupsk było zdecydowanie ciężej. Oba zespoły prezentowały wyrównany poziom. Tak więc o zwycięstwie decydowały błędy własne. W pierwszym secie pucczanki podbudowane gładkim zwycięstwem nad Łebą zagrały prawie bezbłędnie i wygrały tą odsłonę meczu 25:17. W drugim secie od początku górowały siatkarki ze Słupska. Szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. Od stanu 15:20 dla Czarnych pucczanki zaczęły odrabiać straty. Po kilku minutach wynik brzmiał 23:23. Dwa błędy  w końcówce i set zakończył się rezultatem 23:25. W trzecim decydującym secie pucczanki zaczęły od prowadzenia 8:3, którego nie oddały do końca. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:9 i 2:1 w setach.
Po dwóch zwycięstwach Zatoka 95 Puck jest liderem grupy „C” młodziczek. Do dalszej fazy rozgrywek awansują 2 najlepsze zespoły.

Kolejny turniej z udziałem młodziczek z Pucka odbędzie się dnia 25 października o godz. 11.00 hali MOKSiR w Pucku.

UKS Zatoka Puck: Bisewska Dominika, Bonk Aneta, Pawlaczyk Daria, Wieczorek Julia, Reszka Dorota, Burczyk Małgorzata, Stachecka Lidia, Szmytke Karolina.

Żródło: Zatoka 95 Puck