15-10-2009 20:45, dodał: Maciej Deling czytano: 552 razy

Minisiatkarze z Jastarni wygrywają turniej w Pruszczu

W dniu 19 września sali Zespołu Szkół nr4 w Pruszczu Gdańskim odbył się turniej minisiatkówki "3" chłopców. Turniej był przeznaczony dla chłopców z rocznika 1997 i młodsi, którzy swoje mecze rozgrywali na boiskach o wymiarach 4,5 x 7 m, natomiast rocznik 1998 (klasy V i młodsi) na boiskach o wymiarach 3,5 x 7 m. W turnieju uczestniczyły głównie te drużyny, które potraktowały go jako ostatni sprawdzian formy przed finałami Pucharu Polski Minisiatkówki „Kinder + Sport” rozgrywanymi w Zabrzu. Natomiast dla młodszych był próbą sprawdzenia swoich sił w nieco większej 3-osobowej siatkówce.
 Zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni reprezentowany był przez dwie drużyny. Jedną z klasy VI (Krystian Herrmann, Robert Winszczyk i Jakub Muża zastępujący chorego Fabiana Pieper), która ostatecznie w swojej grupie wiekowej zajęła VII miejsce. Drugą drużynę z klasy V stworzyli: Adam Lenc, Grzegorz Konkol i Wojciech Stachowicz, którzy w turnieju wygrali wszystkie mecze i zdecydowanie zajęli I miejsce.
 Organizator turnieju ufundował wszystkim zawodnikom atrakcyjne nagrody, natomiast zwycięscy otrzymali medale, dyplomy i puchary.

Żródło: UKSwJastarni.pl