13-10-2009 10:37, dodał: Maciej Deling czytano: 1739 razy

Siatkarze Zatoki 95 Puck wygrywają na inaugurację

Siatkarze UKS Zatoka 95 Puck wygrali 3:0 z zespołem Sopocki Potok Kamionka. Wyjazdowe spotkanie było inaugurującym rozgrywki III ligi siatkarzy województwa pomorskiego.
Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie siatkarze występujący pod nazwą Korab Puck , zajęli w rozgrywkach III ligi drugie miejsce. W tym roku puccy siatkarze występujący pod nową nazwą zamierzają co najmniej powtórzyć wynik z minionego sezonu. Będzie to z pewnością trudniejsze ze względu na to, że do zawodów o mistrzostwo województwa pomorskiego zgłosiło się aż 10 zespołów (w zeszłym roku było ich 6). Oprócz naszego zespołu i sopocian w rozgrywkach biorą udział: GKS Stoczniowiec Gdańsk, KSK Kołczygłowy, MKS Czarni Pruszcz Gdański, PTPS Człuchów, SKS Starogard Gdański, SPS Lębork, Trefl SA Gdańsk, UMKS Jurand Malbork.
Rozgrywki rozpoczęły się w minioną sobotę, natomiast koniec zmagań ligowców przewidziano na 26 lutego 2010 roku.
Skład zespołu pozostał prawie bez zmian. W klubie pozostali wszyscy zawodnicy grający w minionym sezonie.  Drużynę zasilił przyjmujący Marcin Konkel, który jest  wychowankiem  MKS Korab Puck. Przez pewien czas grał także w szwedzkiej ekstralidze. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy  II-ligowej MKS MDK Trzcianka.
UKS Zatoka 95 Puck w sezonie 2009/2010
rozgrywający: Nadolny Szymon, Lesner Dariusz
środkowi: Przyradzki Stanisław, Nowak Krzysztof, Abłażewicz Maciej
przyjmujący: Pliński Wojciech, Kaczmarek Paweł, Konkel Marcin, Dziura Tomasz, Patoła Jacek
atakujący: Ratke Marcin, Idzi Krzysztof
Libero: Sawicki Krzysztof

Przeciwko sopocianom w  pierwszej szóstce wyszli: Wojciech Pliński (przyjmujący, kapitan), Paweł Kaczmarek (atakujący), Szymon Nadolny (rozgrywający), Marcin Konkel (przyjmujący), Stanisław Przyradzki (środkowy), Krzysztof Nowak (środkowy) oraz Krzysztof Sawicki (libero).

W pierwszym secie zespół z Sopotu  zaczęli od prowadzenia 0:2 i 1:3. Trema przed pierwszym meczem w tym sezonie szybko zniknęła i pucka drużyna po kilku piłkach złapała swój własny rytm. Po chwili było 4:3 i 9:5 dla Zatoki. Jednak kilka błędów w przyjęciu i ataku i gospodarze zbliżyli się na 9:8. Od tego momentu gra pucczan zaczęła wyglądać znacznie lepiej, co przełożyło się na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie Zatoka wygrała 25:18.
Do połowy II seta spotkanie było bardzo wyrównane. Przy stanie 11:11 Zatoka odskoczyła na 4 punkty i to był punkt zwrotny tej odsłony meczu. Sopocianie zdołali jeszcze zmniejszyć straty do dwóch punktów (20:18), ale później stracili kolejno cztery punkty. Set zakończył się wynikiem 25:20.
W trzecim secie nastąpiło kilka zmian w zespole. Na pozycji atakującego zagrał Krzysztof Idzi, na przyjęciu Tomasz Dziura, a na rozegranie wszedł Dariusz Lesner. Mimo korekt w składzie drużyna Zatoki poradziła sobie znakomicie i po zaciętej walce wygrała seta 26:24 i mecz 3:0.

Kolejny mecz z udziałem Zatoki 95 Puck odbędzie się 17 października w Kołczygłowach z miejscowym KSK.
Natomiast kibice puckiej drużyny po raz pierwszy będą mogli obejrzeć na żywo siatkarzy 24 października o g.14.00 w hali MOKSiR w Pucku, ul. Lipowa 3. Przeciwnikiem będzie SKS Starogard Gdański.

Żródło: Sławek Gojka