niedziela, 2 czerwca 2024 Imieniny obchodzą: Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz
08-10-2009 13:55, dodał: Maciej Deling czytano: 396 razy

Lajceps Sokoły Barłomino Mistrzem Gminy Luzino w futsal

W Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT w Luzinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Luzino w Futsal dla nieformalnych drużyn młodzieżowych. .

Zawody współorganizowane przez młodych uczestników turnieju z Mariuszem Stenka oraz Adamem Olejniczakiem na czele zostały zorganizowane przez KTS-K oraz Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie.

Po 4 godzinach sportowej rywalizacji Mistrzem Gminy Luzino został zespół Lajceps Sokoły Barłomino, który w finale turnieju pokonał FC Milwino po serii rzutów karnych 3:2. W meczu o 3 miejsce Miłoszewo pokonało Byle Co Luzino 3:1. Piąte miejsce w zawodach zajął zespół Bez Nazwy z Nazwą Luzino, kolejne miejsca zajęły Sporting oraz Sparta Luzino. Najlepsza trójka turnieju została uhonorowana pamiątkowymi pucharami oraz kompletem medali ufundowanymi przez GOSRiT Luzino.
Turniej ten był wstępem do sezonu halowego w Luzinie. W okresie jesienno- zimowym rozegranych zostanie 8 podobnych turniejów dla nieformalnych drużyn piłkarskich. W przyszłym tygodniu na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT rozpoczyna się Luzińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Kaszub, do której zgłosiło się 14 zespołów z terenu całych Kaszub. Liga trwać będzie od Października do marca 2010. Warto dodać, że patronat honorowy  nad tą imprezą objął m in. Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Przewodniczący Rady Gminy Luzino. W miesiącu listopadzie rozpoczynają swoje rozgrywki dwie Luzińskie Ligi w Futsal, w których uczestniczyć będzie ponad 20 amatorskich zespołów. Do tych rozgrywek trwają jeszcze zapisy, a wszelkich informacji na temat tych rozgrywek udziela Michał Warzecha( Tel: 502 989314).  24 października odbędzie się pierwszy Ogólnopolski Turniej „Kaszub Cup” dla młodzieżowych drużyn piłkarskich rocznika 2001/02. W okresie zimowym zaplanowanych jest 7 podobnych turniejów w różnych kategoriach wiekowych. Zawody te odbywają się pod Patronatem Wójta Gminy Luzino oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Swoją obecność na nich zapowiedzieli m in. Karol Piątek , kapitan grającej w Ekstraklasie Lechii Gdańsk, Grzegorz Szamotulski, b reprezentant Polski, obecnie bramkarz Jagieloni Białystok oraz kapitan II-ligowego Bałtyku Gdynia Marcin Martyniuk, którzy oprócz swojej obecności na zawodach ufundują nagrody dla najlepszych zawodników. 5 Grudnia odbędzie się II Edycja Mistrzostw Kaszub dla klubów piłkarskich. W zawodach tych uczestniczyć będą  zespoły seniorskie z naszymi III-ligowcami na czele. Swój udział w turnieju potwierdził m in. II-ligowy Bałtyk Gdynia. Na wszystkie powyższe imprezy już dziś wszystkich zapraszamy, a szczegóły można się dowiedzieć na naszej stronie internetowej: www.luzinosport.net.

Żródło: Piotr Klecha