29-03-2009 20:07, dodał: Maciej Deling czytano: 573 razy

Trefl Gdańsk - Jadar Radom 0:3

Drużyna Trefla Gdańsk przegrała czwarty mecz fazy play-out z drużyną Jadaru Radom. Tym samym gdańszczanie po roku gry w PlusLidze ponownie stają się ekipą pierwszoligową.

Duża liczba błędów własnych spowodowała, iż na początku pierwszego seta radomianie odskoczyli nam na cztery punkty (3:7). Co prawda udało nam się jeszcze dogonić rywali (11:12), jednak doskonałe ataki Hernandeza i kolejne błędy gdańszczan nie pozwoliły nam na prowadzenie wyrównanej gry. Partię przegrywamy do 19.

Wydawało się, że podopieczni trenera Strumiło zrehabilitują się w secie drugim. Niestety w końcówce znowu zawiedliśmy. Zepsute zagrywki i autowe ataki z uśmiechem na ustach były przyjmowane przez gospodarzy. Set kończy się udanym blokiem radomian. Otwarcie trzeciej odsłony spotkania nieznacznie lepsze w wykonaniu Trefla.

Na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:7. Jednak po chwili to radomianie objęli prowadzenie, a na drugiej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła już trzy punkty. Siatkarze Trefla nie dali już rady odrobić. Jadar wygrywa seta do 18. i tym samym wciąż liczy się w walce o utrzymanie w PlusLidze.

Jadar Radom - Trefl Gdańsk 3:0 (25:19; 25:21; 25:18)

Trefl Gdańsk: Jakub Bednaruk, Krzysztof Kocik, Jarosław Stancelewski, Wojciech Winnik, Wojciech Serafin, Dariusz Szulik, Dimitry Skoryy (libero) oraz Łukasz Kruk, Waldemar Świrydowicz

Jadar Radom: Mikael Moreno Salas, Maciej Pawliński, Grzegorz Kosok, Wojciech Żaliński, Sirianis Hernandez, Arkadiusz Terlecki, Adrian Stańczak (libero) oraz Marcin Owczarski MVP meczu został wybrany Mikael Moreno Salas.

Żródło: siatkowka.trefl.com.pl