23-03-2009 21:19, dodał: Maciej Deling czytano: 540 razy

X kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

Zbliżają się do końca rozgrywki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W sobotę rozegrano X kolejkę a w niej 8 meczy. W pierwszych dwóch meczach wszystko zaczęło się tradycyjnie młoda drużyna Krasnali Kartuzy przegrała swoje kolejne dwa mecze z UKS Klukowa Huta i POWERSYSTEM Kartuzy.

W meczu nr 3 kolejki doszło do dużej sensacji, lider rozgrywek oraz dwukrotny zwycięzca klasyfikacji w ostatnich sezonach drużyna POWERSYSTEM Kartuzy przegrała 2:0 z UKS Klukowa Huta.
Mecz rozpoczął się tak jak przewidywano, od początku I seta przewagę uzyskała drużyna POWERSYSTEM 3:5, 5:10 a nawet 5:12, od tego stanu lepiej zaczął grać UKS Klukowa Huta i mozolnie odrabiać straty 10:13, 12:14 doprowadził do remisu 14:14. POWERSYSTEM w dalszym ciągu popełniał sporo błędów, nieskuteczne były ataki z krótkiej zdarzały się błędy w przyjęciu dobrze zagrywających zawodników UKS.
UKS utrzymał okres dobrej gry, uzyskał w drugiej 10 seta nawet cztero punktową przewagę, którą utrzymał do końca seta i wygrał 25:23.
Drugi set to odwrotna sytuacja w stosunku do pierwszego. UKS Klukowa Huta popisał się mocnym otwarciem 5:0, 8:4, 11:8.
W drugiej połowie gra się wyrównała, POWERSYSTEM doprowadził do wyrównania przy stanie 18:18. Jednak UKS nie dał za wygraną a dużą skutecznością popisywał się zawodnik z nr.21 Łukasz Wojdak. Utrzymywała się przewaga jednego lub dwóch punktów drużyny UKS 21:20, 22:22, 24:23, ostatni atak w taśmę zawodnika POWERSYSTEM zakończył seta wygraną UKS Klukowa Huta26:24.

W tej kolejce dobrze grała drużyna FAMILII u Szadego Borowo , która przegrała z UKS Klukowa Huta 0:2 ale obydwa sety były bardzo wyrównane a zwycięstwo UKS zapewnił sobie w samej końcówce setów. Podobnie było w spotkaniu z zespołem PIDM Kunikowski Przodkowo. Wynik meczu 0:2 ale cały mecz bardzo wyrównany a stosunek poszczególnych setów 23:25 i 22:25 świadczy o tym, że pierwsza wygrana z tą drużyną była blisko.

Przegrał swoje mecze w tej kolejce KSS Sokół Kartuzy jednak z drużynami, które w tej chwili prezentują lepszy poziom.
Wygrana UKS Klukowa Huta z drużyną POWERSYSTEM Kartuzy spowodowała, że nastąpiła zmiana lidera rozgrywek którym został PIDM Kunikowski z Przodkowa a UKS Klukowa Huta zapewnił sobie trzecie miejsce.

10. KRASNALE Kartuzy - 0:15

Następna kolejka rozegrana zostanie w dwóch terminach: 28.03.2009 ze względu na mecz koszykówki i 04.04.2009 ,,Turniej Wiosenny” w Gowidlinie. Zakończenie rozgrywek 18.04.2009r.

Żródło: M. Lica/KSS Sokół