17-03-2009 09:04, dodał: Maciej Deling czytano: 540 razy

IX kolejka KALPS

Ze względu na rozgrywany mecz koszykówki rozegrano 6 spotkań IX kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, przy czym dwa spotkania PUB Kapitol Kartuzy - UKS Klukowa Huta 0:2 i PIDM Kunikowski Przodkowo – BAT Sierakowice 2:1 były meczami z I rundy rozgrywek. .

Pierwsze dwa mecze sobotniej kolejki bez większych problemów wygrała drużyna UKS Klukowa Huta zdobywając dwa punkty ,co dało jej awans na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek, po porażce drużyny BAT Sierakowice w z PIDM Kunikowski Przodkowo. Bardzo ciekawe istojące na dobrym poziomie były dwa spotkania drużyn BAT Sierakowice z PIDM Kunikowski Przodkowo. Młoda drużyna BAT od początku I seta uzyskała prowadzenie, którego nie oddała do końca wygrywając 23:25.

Drugi set rozgrywany był również przy stałej przewadze drużyny BAT , która w drugiej połowie seta prowadziła nawet 6 punktami. Jednak doświadczona ekipa PIDM Kunikowski grała spokojnie swoją grę do końca seta i odrobiła straty w samej końcówce i przy sporym szczęściu wygrała w stosunku 25:23.

Set trzeci decydujący to gra punkt za punkt od początku do końca. W końcówce BAT doprowadził do remisu , jednak decydujący punkt w grze na przewagi zdobyła drużyna PIDM Kunikowski Przodkowo.

W drugim meczu tych drużyn sytuacja była podobna, I seta na przewagi wygrał 26:28 PIDM Kunikowski Przodkowo w II secie przewaga końcowa wyniosła 6 punktów 19:25. PIDM Kunikowski Przodkowo grał na swoim dobrym poziomie, szczególnie skuteczny był kapitan zespołu Karol Treder, który po kilku skutecznych blokach zawodników BAT umiał przestawić się z silnych ataków na piłki plasowane w wolne pola boiska i zdobywać punkty. Skuteczną zagrywką popisywała się jedynaczka grająca w naszej lidze Natalia Pietras, która zdobyła trzy punkty asami serwisowymi.

Zawodnicy BAT grali wyjątkowo dobrze, skuteczni w atakach ,dobrze bronili w polu , zabrakło im trochę szczęścia aby w końcówkach setów przechylić szalę wygranej na swoją korzyść.