26-02-2009 23:09, dodał: Maciej Deling czytano: 523 razy

VI kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

Mecz koszykówki pomiędzy drużynami KSS Sokół Kartuzy z Pogonią Lębork ograniczył VI kolejkę Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej do 6 meczy. Zaczęło się od spotkania DWS Kościerzyna-BAT Sierakowice, które miało dwie odsłony.

W I secie gra była wyrównana ale inicjatywę posiadał BAT, który wygrał seta do 22. Drugi set miał bardzo dziwny przebieg, drużyna DWS Od początku uzyskała dużą przewagę , która w drugiej 10 seta wynosiła nawet 8 punktów 19:11. Kiedy wydawało się, że trzeci set jest kwestią czasu, zaczęła grać drużyna BAT, skutecznie blokowała i po swoich atakach seryjnie zdobywała punkty. Doprowadziła do wyrównania 22:22, w końcówce seta zdobyła kolejno trzy punkty i wygrała zdawałoby się przegrany set 23:25.

Następne dwa spotkania były również bardzo emocjonujące, ponieważ grały drużyny reprezentujące podobny poziom UKS Klukowa Huta, BAT Sierakowice i DWS Kościerzyna. Rywalizacja zakończyła się remisowo, każda z drużyn zdobyła po 1 punkcie wygrywając po jednym spotkaniu.

W meczu 4 i 5 przewaga drużyny POWERSYSTEM była ogromna, bez większego wysiłku wygrała mecze z PUB Kapitol Kartuzy i BAT Sierakowice. W ostatnim meczu drużyna KRASNALI nie dała rady odmłodzonej drużynie PUB Kapitol Kartuzy.

Następna pełna kolejka 28.02.2009r. od godz:10.00.

Wyniki: Lp. Nazwa drużyn Wynik meczu Stosunek setów
1. DWS Kościerzyna – BAT Sierakowice 0:2 22:25,23:25
2. UKS Klukowa Huta – DWS Kościerzyna 0:2 25:27,23:25
3. BAT Sierakowice – UKS Klukowa Huta 1:2 25:23,22:25,8:15
4. POWERSYSTEM Kartuzy – PUB Kapitol Kartuzy 2:0 25:18,25:15
5. BAT Sierakowice – POWERSYSTEM Kartuzy 0:2 20:25,12:25
6. PUB Kapitol Kartuzy – KRASNALE Kartuzy 2:0 25:19,25:17