07-02-2009 23:16, dodał: Maciej Deling czytano: 552 razy

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3

Siatkarze Trefla Gdańsk przegrali dzisiaj z zespołem Jastrzębskiego Węgla 1:3. Jednak niewiele brakowało aby po dwóch pierwszych partiach prowadzili właśnie podopieczni Jerzego Strumiło...

Trefl Gdańsk: Wojciech Winnik, Dariusz Szulik, Jarosław Stancelewski, Bruno Zanuto, Krzysztof Kocik, Jakub Bednaruk, Dmitry Skoryy (libero) oraz Łukasz Kruk, Waldemar Świrydowicz, Wojciech Serafin, Dawid Suski

Jastrzębski Węgiel: Adam Nowik, Nico Freriks, Wojciech Jurkiewicz, Robert Prygiel, Benjamin Hardy, Guillaume Samica, Sebastian Pęcherz (libero) oraz Igor Yudin, Grzegorz Łomacz

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Wegiel 1:3 (28:30, 25:22, 14:25, 17:25)

Rozpoczynamy od zagrywki Dariusza Szulika, atak Benjamina Hardy'ego (0:1). Blok na Krzysztofie Kociku (0:2). Zepsuta zagrywka Freriksa (1:2). As serwisowy Jakuba Bednaruka (2:2). Ze środka Wojciech Jurkiewicz (2:3). W aut serwuje Hardy (3:3). Robert Prygiel atakuje po bloku w aut. Atak Wojciecha Winnika (4:4). Hardy atakuje z VI strefy. Remis po 5 po ataku Winnika. Podbity atak Samiki i kontra w wykonaniu Bruno Zanuto (6:5). Samica przekracza linię podczas wykonywania zagrywki (7:6). Na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 7:8 po autowym ataku Winnika. Po przerwie zablokowany został Krzysztof Kocik (7:9). Błąd ustawienia w drużynie Trefla (7:10), czas na życzenie trenera Strumiło. Kocik na pojedynczym bloku (8:10). W ataku nie myli się Winnik (10:12). Benjamin Hardy nie odbiera mocnej zagrywki Krzyśka Kocika (11:12). Nowik ze środka (12:14). Jastrzębianie wciąż utrzymują dwupunktowe prowadzenie. Samica z lewego skrzydła (12:15). Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu gości (13:16). Jastrzębianie nie bronią ataku Kocika (15:17). Zmiana na zagrywce (Łukasz Kruk za Szulika), blok na przyjezdnych (16:17). Autowa zagrywka Kruka (16:18). Jastrzębianie dotykają siatki. Atak Jurkiewicza ze środka (17:19). Kocik po bloku w aut (18:19). Skuteczny atak Bruno Zanuto (19:20). Blok na Samice! Po 20. Drugi blok na Francuzie (21:20), czas dla Jastrzębskiego Węgla. Zanuto po bloku w aut (22:21). Blok na Yudinie (23:21), drugi czas dla trenera Santilliego. Poprawka Yudina (23:22). Kiwka Zanuto , piłka setowa dla Trefla. Skończony atak przez Yudina (24:23). O czas prosi trener Strumiło. Autowy atak Kocika (24:24). Hardy i Jurkiewicz blokują Winnika (24:25). Kocik po bloku w aut (25:25). Kontra w wykonaniu gdańszczan (26:25). Ataki Samiki z VI strefy (26:26). Kocik z lewego skrzydła (27:26). Bednaruk serwuje w aut. Blok na Winniku (27:28). Znowu Kocik w ataku (28:28). Kolejny setbol dla gości. Blok na Winniku. Przegrywamy pierwszego seta 28:30.

Udany atak zawodników Trefla (1:0). Atakuje Robert Prygiel (2:2). Skutecznie Krzysztof Kocik z VI strefy (3:2). Blok na Pryglu (5:5). Wojciech Winnik z prawego skrzydła (6:5). Krzysztof Kocik po bloku w aut (7:6). Kiwka Hardy'ego (7:7). Cztery odbicia po stronie Trefla, pierwsza przerwa techniczna (7:8). Atakuje Benjamin Hardy (8:9). Po bloku Wojciech Winnik (9:9). Dwa punkty przewagi Trefla po błędzie Francuza (12:10). Szulik blokuje Prygla (13:10), czas dla Jastrzębskiego. 'Samik' z lewego (13:11). W aut atakuje Winnik. Błąd kolegi z zespołu powtarza Bruno Zanuto, czas dla Trefla (13:13). Krzysztof Kocik atakuje bez bloku (14:13). Szulik i Zanuto blokują 'Samika' (15:13). Druga przerwa techniczna przy dwupunktowym prowadzeniu gospodarzy po zepsutym serwisie Francuza. Samica z VI strefy (16:15). Dariusz Szulik ze środka (17:15). Skutecznie Winnik na potrójnym bloku (18:15), czas dla trenera Roberto Santilliego. Ponownie Wojciech Winnik (19:15). Błąd po stronie jastrzębian (20:15). Plas Hardy;ego (20:16). W aut atakuje Kocik (20:17), blok na tym samym zawodniku (20:18), czas dla trenera Strumiło. Kolejny skuteczny atak gości (20:19). Kocik w końcu przebija się przez jastrzębski blok (21:19). Samica z VI strefy (21:20). Kocik po bloku w aut (22:20). Jurkiewicz ze środka. Kocik z VI strefy. Blok na Zanuto (23:22). W aut serwuje Prygiel, setbol dla Gdańska (24:22). Hardy atakuje w aut (25:22).

Początek trzeciej partii dla gości, prowadzenie 3:0. Pierwszy punkt zdobywamy po autowej zagrywce Freriksa (1:3). As Jakuba Bednaruka (3:3). Waldemar Świrydowicz ze środka (4:3). Hardy po bloku w aut. Prygiel i Jurkiewicz blokują Winnika (4:5). Krzysiek Kocik (5:5). Dmitry Skoryy nie odbiera zagrywki Jurkiewicza (5:8). Atak Roberta Prygla po prostej (5:9). Goście mylą się w ataku (6:9). Szulik i Winnik blokują 'Samika' (7:9). Robert Prygiel serwuje w siatkę (8:11). 8:12 po ataku Samiki. Benjamin Hardy atakuje w aut (10:12). Serafin za Zanuto. Na drugiej przerwie technicznej przegrywamy 10:16. Blok na Winniku (10:17), czas dla trenera Jerzego Strumiło. Błąd w przyjęciu w zespole Trefla Gdańsk (10:18). Kolejny błąd w przyjęciu, przewaga gości wzrasta do dziewięciu punktów (10:19). Dwa błędy po stronie drużyny przyjezdnej (12:19). Nico Freriks serwuje w aut (13:21). Na boisko wchodzi Dawid Suski (za Winnika). Siatkarski 'gwóźdź' w wykonaniu Jurkiewicza (14:23). Z prawego skrzydła Robert Prygiel (14:24). Bruno Zanuto nie przyjmuje zagrywki Jurkiewicza (14:25).

Remis po 1. W siatkę serwuje Świrydowicz (1:2). Wojciech Winnik zagrywa w aut (2:3). Skutecznie w ataku Bruno Zanuto (3:3). Nowik z przechodzącej (3:5). Blok na Krzyśku Kociku, czas dla trenera Strumiło (3:6). Krzysztof Kocik z przechodzącej (4:6). Kocik po bloku w aut. Samica zostaje zablokowany przez Winnika i Świrydowicza (6:7). Skuteczna zagrywka Jakuba Bednaruka, remis 7:7. Niestety chwilę później nasz rozgrywający posyła piłkę w aut (7:8). Atak Zanuto. Benjamin Hardy umieszcza piłkę w polu (8:9). W aut atakuje Winnik (9:12). Krzysztof Kocik z VI strefy (10:12). 11:14 po ataku ze środka Szulika. Robert Prygiel z prawego (11:15). Autowa zagrywka Wojciecha Jurkiewicza. Krótka z tyłu w wykonaniu dama Nowika (12:16). Waldemar Świrydowicz atakuje ze środka (13:17). Nowik zablokowany przez Świrydowicza (14:17). Robert Prygiel atakuje po bloku w aut (14:18). Benjamin Hardy obija gdański blok (15:19). Mocne zbicie Bruno Zanuto. Goście dotykają siatki (17:20). Hardy atakuje po dłoniach Brazylijczyka. Atomowy atak Roberta Prygla (17:22), czas dla trenera Strumiło. Jurkiewicz i Prygiel blokują Bruno Zanuto (17:23). Kolejny blok na Brazylijczyku, meczbol dla Jastrzębia. Autowy atak Wojciecha Winnika (17:25).

MVP meczu został wybrany Benjamin Hardy.

Żródło: siatkowka.trefl.com.pl