02-02-2009 20:39, dodał: Maciej Deling czytano: 525 razy

IV runda I ligi Redzkiej Ligi Siatkówki

30 stycznia odbyły się pierwsze mecze IV Rundy I ligi Redzkiej Ligi Siatkówki, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie.Do zawodów tradycyjnie zgłosiło się 7 drużyn,które w drodze losowania podzielono na 2 grupy.

Aby zdąrzyć na półfinałowy mecz biało-czerwonych w piłce ręcznej, wszystkie sety rozgrywano do 15pkt.
Grupa ,,A" :Luzino, Jokery, Śledzie
Grupa ,,B": Tybet, Bukowa, Astra, Urząd Miasta

W grupie ,,A" pewne dwa zwycięstwa odniosła drużyna Śledzi, która wygrała swoje obydwa mecze w stosunku 2:0 i w konsekwencji zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie.Druga lokata przypadła zespołowi z Luzina, który musiał uznać wyższość Śledzi, ale dosyć łatwo uporał się z Jokerami i z jednym zwycięstwem oraz porażką zajął drugą lokatę. Ostatnie miejsce a tym samym spadek do II ligi przypadło drużynie Jokerów, chłopacy mieli tego dnia troszeczkę mniej szczęścia,a także trzeba przyznać, że przeciwnicy byli w tym dniu zespołami z górnej półki.
Widząc jednak grę tych młodych siatkarzy śmiało można stwierdzić,że w drugiej lidze długo nie zagrzeją miejsca. W grupie ,,B" Niepodważalnie rządził Tybet, ale do meczu z Urzedęm Miasta. Urzędnicy wygrali pierwszego seta,w drugim ulegli, w tie-breaku prowadzili 7:2 ale ostatecznie po wielkich emocjach przegrali 13:15.
Zespół Tybetu pokazał w tym meczu charakter, bo tak trzeba nazwać ich postawę w trzecim secie natomiast Urzędnicy byli pierwszym zespołem, który napędził stracha ekipie Tybetu. W walce o utrzymanie w pierwszej lidze w decydującym meczu Astra pokonała młodszych kolegów z Bukowej 2:0. Tym samym Bukowa jak i Jokery w kolejnej rundzie zmierzą sią z zespołami grającymi w drugiej lidze. W meczu o trzecią lokatę w piątkowym turnieju zagrały Urząd Miasta oraz Luzino. Po zaciętej walce goście z Luzina okazali się lepsi i wygrali 2:1. Bez historii swój przebieg miał mecz finalowy Tybetu z Śledziami. Tybet pewnie pokonał 2:0 swoich przeciwników i dużymi krokami zmierza do wygranej w całym cyklu Redzkiej Ligi Siatkówki. Przypomnijmy,że do końca zmagań pozostały jeszcze 3 rundy spotkań.