23-01-2009 09:20, dodał: Janusz Nowicki czytano: 488 razy

II kolejka siatkarskich amatorów w Kartuzach

Rozegrano niepełną kolejkę Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W tej kolejce doszło do dużej niespodzianki, przegrał swój mecz jeden z faworytów rozgrywek PIDM Kunikowski Przodkowo z UKS Klukowa Huta.
Mecz w I secie do stanu 15:14 był wyrównany z lekką przewagą drużyny PIDM Kunikowski Przodkowo.W końcówce seta przewagę uzyskał UKS i wygrał 25:16. II set to gra do jakiej przyzwyczaiła nas drużyna PIDM Kunikowski, dobra gra w obronie oraz silne ataki Karola Tredera i Tomasza Pietras. Set zdecydowanie dla PIDM Kunikowski 25:12. Gdy wydawało się że wszystko wróciło do normy w III secie PIDM Kunikowski zaczął popełniać proste błędy co wykorzystał UKS zbierając punkty po walce na siatce i kontrach po nieskutecznych atakach zawodników PIDM Kunikowski. Po dramatycznej końcówce szczęśliwie po kilku latach prób na różnych turniejach 22:20 wygrał UKS i całe spotkanie 2:1.
Z innych spotkań należy odnotować skuteczną grę i dwie wygrane młodej drużyny BAT Sierakowice, która na pewno włączy się do walki o podium oraz słabszą postawę w tej kolejce drużyny KSS Sokół Kartuzy.

Żródło: sokol.kartuzy.pl