22-11-2008 00:38, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 540 razy

Trefl Gdańsk - Jadar Radom 3:0

Trefl Gdańsk: Wojciech Winnik, Łukasz Kruk, Wojciech Serafin, Krzysztof Kocik, Łukasz Kadziewicz, Jarosław Stancelewski, Marko Samardzić (ibero) oraz Dariusz Szulik, Bojan Janić.

Jadar Radom: Jarosław Maciończyk, Grzegorz Kosok, Maciej Pawliński, Wojciech Żaliński, Sirianis Mendez Hernandez, Arkadiusz Terlecki, Damian Słomka (libero) oraz Marcin Owczarski, Maikel Moreno Salas.

Od prowadzenia 5:1 rozpoczęli goście, czas dla trenera Wojciecha Kaszy. Zagrywkę psuje Hernandez. Po chwili ten sam błąd popełnia Wojciech Winnik (2:6). Przy stanie 3:7 po bloku w aut atakuje Winnik, a w polu zagrywki pojawia się Łukasz Kadziewicz. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy przegrywając 4:8. W siatkę atakuje Maciej Pawliński. Kiwka Jarosława Maciończyka. W aut atakuje Wojciech Serafin (6:10). Nieporozumienie między Kocikiem a Samardzićem (6:11). Po chwili zablokowany zostaje Serafin i II czas dla trenera Kaszy (6:12). W polu zagrywki Maciończyk i skutecznie ze środka atakuje Jarosław Stancelewski. W ataku myli się Hernandez. Przy stanie 8:13 nasi siatkarze dotykają siatki w bloku (8:14). Skutecznie Kadziewicz z piłki sytuacyjnej (po wystawie Serafina). Wojciech Winnik w polu zagrywki: libero radomian nie przyjmuje. Chwilę później Słomka ponownie ma problemy z przyjęciem zagrywki Winnika, zablokowany zostaje Hernandez (11:14) i czas dla trenera Mirosława Zawieracza. Gdańszczanie powoli odrabiają straty. Winnik po bloku w aut 13:15. Na drugiej przerwie technicznej tracimy do gości trzy punkty. W siatkę serwuje Wojciech Żaliński. Kadziewicz w polu zagrywki: po bloku atakuje Pawliński (14:17). Z VI strefy atakuje Serafin. Blok na Hernandezie (16:17). Zagrywkę psuje Łuksz Kruk. Na boisku pojawia się Owczarski (zagrywka). Atak Serafina i jest 18:19. W polu zagrywki Jarosław Stancelewski: przekroczenie linii 9. metra. Zagrywki Hernandeza nie przyjmuje Kocik. Po bloku w aut atakuje Serafin (19:21). Na boisko wchodzi Salas (zagrywka), Kocik z VI strefy (20:22). Blok na Żalińskim (21:22) i czas dla trenera gości. As serwisowy Wojciecha Serafin i mamy remis 22:22. Blok na Pawlińskim! Za drugim razem radomski przyjmujący już się nie myli (23:23). Błąd w polu zagrywki popełniają goście, a chwilę później w aut atakuje Terlecki. Pierwszego seta wygrywamy do 23!

Od prowadzenia 3:0 zaczynają gospodarze. Na siatce lepszy okazuje się Grzegorz Kosok. Wojciech Winnik atakuje po skosie w boisko (4:1). Nasi zawodnicy dotykają siatki w bloku (4:2). Kosok na zagrywce: zablokowany Serafin (4:3). W aut serwuje Kosok (5:3). Z przechodzącej piłki atakuje Terlecki. Żaliński doprowadza do remisu po 6. N potrójnym bloku złapany Hernandez (8:6). Z lewego skrzydła atakuje Hernandez (9:7). Atak Serafina z VI strefy (10:8). Goście odrobili straty. Przy stanie 13:13 asem popisuje się Wojciech Żaliński, czas dla trenera Kaszy. Skutecznie atakuje Wojciech Winnik. Terlecki blokuje atak Serafina z VI strefy (14:16). Siatki w bloku dotykają goście. W aut atakuje Terlecki, remis po 16. Przy stanie 17:17 mocno atakuje Żalińśki. Po chwili myli się Stancelewski ze środka (17:19), II czas dla Trefla. Przez radomski blok przebija się Winnik (18:19). Najdłuższą akcję kończą gdańszczanie (19:19) i drugi czas dla Jadaru. W siatkę serwuje Hernandez (20:20). Po chwili w aut atakuje Pawliński. Przy stanie 22:20 dla Trefla trener Zawieracz wykorzystuje drugi czas. Dwa razy kończy swoje ataki Serafin i jest 24:20. Piłkę setową również kończy Serafin (25:20).

Od zagrywki rozpoczyna Krzysztof Kocik. Pierwszy punkt dla radomian. Kadziewicz blokuje Kosoka i jest po 2. W aut atakuje Pawliński i jest 4:3. Niewiele zabrakło a atak Żalińskiego zablokowałby Kocik (4:5). Atak Winnika z prawego skrzydła (6:6). Ze środka Terlecki (6:7). Z przechodzącej piłki atakuje Hernandez (6:8). Atak Żalińskiego (7:10), czas dla Trefla. As Salasa, na boisku pojawia się Bojan Janić. Atak Winnika (8:11). Blok na Żalińskim (9:11). Ze środka Kadziewicz (10:12). Punkt serwisowy Wojciecha Winnika. Nieporozumienie między Janićem a Samardzićem (11:14). Kiwka Pawlińskiego (12:15). Siatki w bloku dotykają goście. Kadziewicz na zagrywce. Winnik po bloku w aut (14:15). Na drugiej przerwie technicznej prowadzenie gości 16:14. Pawliński zagrywa w aut (15:17). Winnik po bloku w aut (16:17). Kolejna kontra skończona przez Winnika i jest remis po 17, czas dla Jadaru. Zablokowany Dariusz Szulik (17:19). Dotknięcie siatki przez gości. Bojan na zagrywce: atak Hernandeza (18:20). Kolejna zepsuta zagrywka Jadaru (20:21). Ze środka skutecznie atakuje Łukasz Kadziewicz (21:22). Na boisko wchodzi Jakub Bednaruk (zagrywka). Blok na Żaińskim (Janić i Kadziewicz). Piłkę kończy Winnik (23:23). Piłka setowa dla Jadaru (23:24). Bronimy się po ataku Janića. Blok na Hernandezie (25:24). Żaliński w aut! 26:24.

MVP Wojciech Winnik.

Atakiem zdobyliśmy dzisiaj 59 punktów, natomiast blokiem 10 (Kadziewicz - 5, Winnik - 3, Kruk - 1, Stancelewski - 1). Najwięcej punktów w ataku w naszej drużynie zdobył Wojciech Winnik (16), Wojciech Serafin (14), Łukasz Kadzewicz (4). Jeśli chodzi o przyjęcie zagrywki to najlepiej wypadł Wojciech Serafin 43% oraz Marko Samardzić 40%.

Przebieg meczu (Trefl - Jadar):

1 set: 0:2, 1:5, 3:6, 4:8, 6:9, 6:12, 8:12, 8:14, 10:14, 12:14, 14:17, 17:18, 18:20, 19:21, 20:22, 23:22, 25:23.

2 set: 2:0, 4:1, 5:3, 8:6, 9:7, 10:8, 13:14, 14:16, 16:17, 17:19, 21:20, 22:20, 24:20, 25:20.

3 set: 1:1, 3:3, 6:6, 7:9, 7:10, 8:11, 11:12, 14:15, 15:17, 17:19, 18:20, 20:22, 22:22, 24:24, 26:24.