10-10-2008 16:55, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 583 razy

Siatkarki Zatoki wygrywają na wyjeździe

W 2. Kolejce Wojewódzkiej Ligi Kadetek siatkarki UKS TENT Zatoka Puck pokonały po zaciętym spotkaniu MKS Olimpijczyk Gdańsk 3:0 (28:26, 25:23, 27:25).

Gdańszczanki, które grały spotkanie u siebie okazały się bardzo gościnne dla swoich przeciwniczek. Może o tym świadczyć fakt, że w pierwszym secie prowadziły już 9:0 i 11:2, ale w końcówce seta pogubiły się i przegrały 26:28. Głównym powodem słabszego początku puczanek było fatalne przyjęcie zagrywki. Jednakże z akcji na akcję ich gra w tym elemencie wyglądała coraz lepiej.

W II secie to puczanki zaczęły od prowadzenia, którego nie oddały do końca. W tej odsłonie gry siatkarki Zatoki imponowały przede wszystkim dobrą grą w ataku. Kilka punktów zyskały dzięki dobrej zagrywce ( w całym meczu zdobyły 17 punktów bezpośrednio z zagrywki).

Najbardziej zaciętym okazał się jednak set 3, który trwał aż 35 minut. Żaden z zespołów nie uzyskał większej przewagi nad przeciwnikiem. Prowadzenie zmieniało się co kilka akcji. Zawodniczki Olimpijczyka zagrały bardzo dobrze w ataku, jednak coraz lepiej funkcjonowała obrona Zatoki. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymały kadetki z Pucki, którą wygrały 27:25 i cały mecz 3:0.

Zwycięstwo z Olimpijczykiem Gdańsk było pierwszym zwycięstwem w kategorii kadetek. Tym bardziej cenne bo odniesione na wyjeździe.

TENT Zatoka Puck: Zuzanna Koss (k), Justyna Błażejewska, Monika Krzyżańska, Patrycja Konkel, Martyna Kulaszewska, Dominika Bizewska, Magda Golla

Info: UKS TENT Zatoka Puck