niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
21-06-2008 11:50, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 588 razy

Dni Redy

W ramach obchodów Dni Redy 14 czerwca 2008 w hali sportowej ZSP w Redzie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o puchar Przewodniczącego Rady Miasta, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Półwysep Reda. Celem zawodów była integracja rodzin i wyłonienie najlepszych zawodników w Trzech Kategoriach:
- Turniej Debli Rodzinnych.
- Turniej Singlowy Radnych Rady Miejskiej w podziale na kategorię Kobiet i Mężczyzn.

4. Jan Lica

Na zakończenie zawodów puchary i dyplomy uczestnikom zawodów wręczali burmistrz miasta Krzysztof Krzemiński, Prezes UKS – Marek Gudalewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Okrój.

W dniu 15.06.2008 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie w ramach obchodów Dni Redy odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Samorządowcami Redy a Rzemieślnikami. Podobnie jak przed rokiem mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Samorządowców, którzy pokonali Rzemieślników 3:2.
Początek meczu zapowiadał łatwe i wysokie zwycięstwo drużyny urzędników, którzy do przerwy prowadzili już 3:0. W drugiej połowie dominował zespół Rzemieślników, który zdołał strzelić dwie bramki mając jednocześnie szansę na kolejne. Długie przesiadywanie samorządowców przy biurkach urzędniczych wyraźnie negatywnie wpłynęło na ich kondycję. Jednak przez kolejny rok to samorządowcy będą chwalić się zwycięstwem w Redzie. Strzelcami bramek w zespole Samorządowców byli: Leszek Hebel 2 bramki, Andrzej Lesner 1 bramka, natomiast dla zespołu Rzemieślników bramki strzelali: Daniel Miśków i Ryszard Nalepa.
Po zakończeniu meczu Burmistrz Miasta Reda – Krzysztof Krzemiński wręczył okazałe puchary kapitanom obu zespołów: Andrzejowi Byczkowskiemu z zespołu Samorządowców oraz Adamowi Płockiemu z zespołu Rzemieślników.