14-06-2008 12:49, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 520 razy

"Puchar Bałtyku" po raz ósmy

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni już ósmy raz był organizatorem ogólnopolskiego turnieju mini piłki siatkowej chłopców i dziewcząt dla klas trzecich i czwartych. W pierwszym dniu zawodów przeprowadzono eliminacje - dla 40. startujących zespołów - które wyłoniły po 6. drużyn do grup finałowych w każdej kategorii. Rywalizacja dziewcząt przebiegała pod dyktando zawodniczek UKS Jasieniak Gdańsk, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Bardziej emocjonujący miał przebieg zmagań najmłodszych uczestników turnieju, z których zwycięsko wyszedł pierwszy zespół UKS w Jastarni w składzie: Adam Lenc i Grzegorz Konkol, pokonując UKS Jasieniak oraz drugi zespół z Jastarni reprezentowany przez Wojtka Stachowicza i Patryka Zwarę. W grupie klas IV bezkonkurencyjny okazała się 1. drużyna UKS w Jastarni w składzie: Krystian Herrmann i Fabian Pieper (finaliści Mistrzostw Polski z ubiegłego roku), którzy w całym turnieju prezentowali bezbłędną technikę i taktykę gry. Drugie miejsce zajął zespół „Piast” Krotoszyn, a trzecie „Olimpijczyk” z Drawska Pomorskiego. Klasyfikację drużynową wygrał UKS w Jastarni – 50 pkt., przed UKS „Jasieniak” Gdańsk – 34 pkt. i UKS „Suchanik” Gdańsk – 30 pkt. Największym talentem zawodów wybrano Fabiana Pieper, a najlepszym zawodnikiem VIII. „Pucharu Bałtyku” został Krystian Herrmann.

INFO: ukswjastarni.pl