03-05-2008 16:07, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 508 razy

UKS w Jastarni na turnieju "Kinder + sport"

Najmłodsi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni uczestniczyli w turnieju półfinałowym minisiatkówki "Kinder + sport", który jest eliminacją do Pucharu Polski - Zabrze 2008. Klub z Jastarni do zawodów wystawił 5. drużyn: jedną w kategorii klas VI oraz cztery w klasach IV. Drużyna starsza występująca w składzie: Błażej Bieżuński, Konrad Budzisz, Władysław Konkol i Łukasz Żygadła zajęła II miejsce w turnieju ulegając jedynie zawodnikom z Luzina. Natomiast wszystkie drużyny najmłodszych siatkarzy znalazły się wśród 5. miejsc premiowanych udziałem w turnieju finałowym o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego, który rozegrany zostanie 15 maja w Jastarni. Turniej półfinałowy w Wejherowie wygrała drużyna UKS w Jastarni w składzie: Krystian Herrmann i Fabian Pieper, drugie miejsce zajęli: Robert Winszczyk i Jakub Muża, czwarte miejsce zdobyli: Jakub Lewiński grający z Mateuszem Budzisz, a piąte zajęli: Adam Lenc, Grzegorz Konkol i Dominik Kohnke. Bezpośredni awans do Pucharu Polski uzyska tylko mistrz województwa, natomiast drużyny zajmujące miejsca II i III będą rywalizowały w turnieju makroregionalnym o dodatkowe 2. miejsca w PP Zabrze 2008.

INFO: ukswjastarni.pl