17-03-2008 20:55, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 628 razy

Redzka Liga Siatkówki - zakończenie sezonu

Dnia 16 marca 2008 odbyła się ostatnia, siódma runda cyklu Redzkiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie od Listopada ubiegłego roku. Turniej na zakończenie rozgrywek, odbył się na 2 sąsiadujących ze sobą Halach ZS 1 oraz ZSP w Redzie.
Drużyny zostały rozstawione wg pozycji zajmowanej w klasyfikacji generalnej ligi i rozpoczęto ostateczną batalię o cenne punkty.
W finale spotkały się zdecydowanie dwa najlepsze zespoły tej edycji RLS: Absolwenty Wejherowo oraz Luzino. Pomimo zwycięstwa dowodzonych przez Piotra Sonnenberga zawodników z Luzina w finałowej batalii, to Absolwenty nagromadziły najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej przez cały cykl rozgrywek i tym samym zdobyli mistrzowskie trofeum. Nie wyniki jednak były najważniejsze! W Redzkiej Lidze Siatkówki regularnie brało udział 12 zespołów z Redy, Wejherowa, Luzina, Rumi, Strzebielina i Pucka, grali też zawodnicy z Gdyni. Rozegrano ponad 120 meczy. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a emocji dostarczała dodatkowo zasada "rotacji" między pierwszą a drugą ligą (co rundę 2 najsłabsze zespoły I ligi spadały do II ligi, zastępowane przez 2 najlepsze z II ligi).
Brawa należą się zarówno najlepszym, jak i tym z "dołu" tabeli.
Młodzi siatkarze z Gimnazjum nr 1 niemalże od podstaw nauczyli się efektywnej gry, ucząc się od silniejszych siatkarsko rywali. Zespół "Jokery" to w większości Mistrzowie Powiatu z tegorocznej Gimnazjady. W zespole Dinozaurów gra ich nauczyciel i trenet Tomasz Grodzicki. Reasumując, każdy z zespołów miał sobie coś do udowodnienia i każdy za ambitną, zgodną z zasadami fair play postawę został ostatecznie nagrodzony przez organizatora pucharami, medalami, dyplomami i koszulkami -bez względu na to, które miejsce zajął.
Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez MOKSiR w Redzie- a będzie ich sporo wiosną 2008 roku!

Wyróżnienia:
- najlepszy zawodnik: Piotr Sonnenberg
- najlepsza zawodniczka: Simona Gowkielewicz
- nagroda Fair Play: KS Strzebielino
- najsympatyczniejsza drużyna: Dinozaury
- "Super Sędzia" - Józef Kapczyński, Tomasz Formella, Arek Janor oraz Andrzej Gorajski

Klasyfikacja Generalna na Redzkiej Ligi Siatkówki (drużyny punktowały co rundę, w zależności od miejsc, które zdobyły w danych rozgrywkach)