sobota, 21 września 2024 Imieniny obchodzą: Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
10-03-2008 12:04, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 541 razy

VI Runda Redzkiej Ligi Siatkówki

Dnia 7 marca 2008 odbyły się rozgrywki VI Rundy Redzkiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie. Tym razem grała I liga. Poziom rozgrywek tego dnia był wyjątkowo wyrównany i w rozgrywkach grupowych aż 4 mecze musiały rozstrzygnąć w tie-breaku. Po raz kolejny młodzi siatkarze z puckiego H2O udowodnili, że być może już za rok będą głównymi faworytami do wygrania klasyfikacji generalnej RLS. W meczu grupowym z faworyzowanym Luzinem prowadzili 1:0 w setach, a w drugim mieli już 4 pkt przewagi. Nie wystarczyło to jednak na Luzino, które odrobiło straty i w decydującym secie zdecydowanie zwyciężyli. O formie H2O może także świadczyć fakt, że w meczu o III miejsce nie dali żadnych szans Potężnym Kaczorom z Redy, którzy wyprzedzają ich w klasyfikacji generalnej. Na uwagę zasługuje także fantastyczna postawa Astry Reda- drużyny, której zawodnicy legitymują się najstarszą średnią wieku. Tego dnia jednak urwali seta późniejszym mistrzom, a w pojedynku o V miejsce pokonali faworyzowane Strzebielino. W finale spotkały się ewidentnie 2 najlepsze drużyny tegorocznej edycji RLS: Absolwenty Wejherowo i Luzino. 4 razy do tej pory tryumfowali Absolwenci, tego dnia jednak swoje drugie zwycięstwo odnieśli siatkarze z Luzina.

Do zakończenia Ligi został ostatni Turniej Finałowy 16.03.2008. Start godz. 9.00 w niedzielę na halach sportowych ZS 1 i ZSP w Redzie. Zagrają wszystkie zespoły Redzkiej Ligi Siatkówki. Tuż po zakończeniu rozgrywek nastąpi uroczyste zamknięcie Ligi i wręczenie nagród najlepszym drużynom.

lol[niezalogowany-85.237.168.18] 2008-03-14 18:59:35
Nie ma wyjątku turniej finałowy jedziemy wygrać ... faworytów jest czterech i są w pierwszym koszyku ... zapowiada się ciekawy turniej.