10-03-2008 10:53, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 530 razy

KALPS: II runda "Turnieju Prawdy"

8 marca 2008r. rozegrano II rundę ,,Turnieju Prawdy” rozegranego na zakończenie rozgrywek Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezon 2008.

Wyniki :
W meczu o piąte miejsce KSS ,,Sokół” Kartuzy 3:0 pokonał beniaminka ligi KRASNALE Kartuzy. Młody zespół Krasnali musi solidnie trenować aby w przyszłym sezonie mógł skutecznie walczyć z innymi zespołami ligi.

Półfinały:
POWERSYSTEM Kartuzy – UKS ORZEŁ Kartuzy 3;0
PIDM Kunikowski Przodkowo – PUB Kapitol Kartuzy 2:1
W meczu o trzecie miejsce UKS ORZEŁ Kartuzy – PUB Kapitol Kartuzy 3:0
FINAŁ: POWERSYSTEM Kartuzy – PIDM KUNIKOWSKI Przodkowo 2:1

W pierwszym meczu półfinałowym mistrz ligi POWERSYSTEM Kartuzy bez trudu pokonał zespół UKS ORZEŁ Kartuzy 3 : 0. Chociaż w pierwszym secie drużyna UKS walczyła bardzo dzielnie i miała piłkę setową po swojej stronie której nie potrafiła wykorzystać , przegrała na przewagi 27:25. Drugi i trzeci set był formalnością od początku do końca prowadziła drużyna POWERSYSTEM Kartuzy.
Drugi mecz wygrany przez PIDM KUNIKOWSKI Przodkowo 2:1 nie zapowiadał w swojej pierwszej fazie tak zaciętego pojedynku. Osłabiona drużyna PUB Kapitol brakiem swojego najlepszego atakującego Sławomira Grajewskiego przegrała I seta 25:18. W drugim secie poprawiła odbiór zagrywki , uważnie grała na siatce i to wystarczyło na wygranie seta 20 : 25. Trzeci set to pełna mobilizacja drużyny Kunikowski Przodkowo , która od początku objęła prowadzenie 10:5,13:8,22:15,25:18 grając bardzo dobrze blokiem a Karol Treder robił swoje w ataku wbijając prawdziwe gwożdzie w parkiet przeciwników.
Mecz o trzecie miejsce w turnieju zakończył się wyjątkowo łatwą wygraną drużyny UKS ORZEŁ Kartuzy 3:0. Młodzi zawodnicy PUB Kapitol zastępujący Tomasza Rosołowskiego i Sławomira Grajewskiego nie byli w stanie przeciwstawić się wyrównanej drużynie UKS Orzeł. Dobra gra Krzysztofa Zwary, Romana Zwary i Andrzeja Brylowskiego to było za mało na pokonanie UKS.
Finał turnieju rozegrały drużyny POWERSYSTEM Kartuzy i PIDM Kunikowski Przodkowo , które w lidze zagrały na remis wygrywając po jednym meczu. Lepsza stosunkiem jednego seta okazała się drużyna POWERSYSTEM Kartuzy. Mecz finałowy był swoistym rewanżem za ligę. O wyniku meczu zadecydował set I w którym przewagę od początku posiadała drużyna Kunikowski Przodkowo 6:11 , 10:16 , 15:20 . mając prawie wygranego seta coś w drużynie zaczęło się psuć , słabszy odbiór zagrywki spowodował mało skuteczne ataki na siatce , nie mogli skończyć piłek kolejno Karol treder , Tomasz Pietras i Sylwester Formela. Drużynie POWERSYSTEM wychodziło wszystko , nawet plasowane piłki i kiwki w środek boiska . Przewaga stopniała do zera i na przewagi 28:26 wygrał POWERSYSTEM Kartuzy. Pozostałe dwa sety były równie zacięte, szczególnie drugi który decydował o pozostaniu PIDM Kunikowski w meczu. Jednak cały czas przewagę miała drużyna POWERSYSTEM wyprzedzając o 3 punkty goniącego wynik KUNIKOWSKIEGO Przodkowo. Po zaciętej końcówce wygrała 25:23 i marzenie o rewanżu za ligę nie spełniło się. W trzecim secie PIDM Kunikowski nie poddał się i grając bez swojego rozgrywającego wygrał na przewagi 28:26. Oceniając spotkanie trzeba stwierdzić , że POWERSYSTEM zagrał słabszy mecz niż wcześniejsze w lidze , a drużyna PIDM Kunikowski Przodkowo grała na swoim najlepszym poziomie , zabrakło trochę szczęścia a wynik mógłby być odwrotny.
Po ostatnim meczu odbyła się uroczystość dekoracji drużyn za rozgrywki ligowe i ,,Turniej Prawdy”. Gminę Kartuzy sponsora rozgrywek Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej reprezentował p.Dariusz Las koordynator zespołu ds. kultury ,sportu i wsółpracy ze stowarzyszeniami.
Najlepszym zawodnikiem ligi i turnieju uznano kapitana zespołu PIDM Kunikowski Karola Tredera. Puchar ,,Fair Play” otrzymał Mariusz Chwiałkowski z drużyny KSS ,,Sokół” Kartuzy za wzorową postawę i zachowanie w całych rozgrywkach. Seniorem rozgrywek został Roman Patoła z drużyny KSS ,,Sokół” Kartuzy.
Drużyny od miejsca 4 do 6 otrzymały puchary i dyplomy , drużyny od miejsca 1-3 puchary, dyplomy, dyplomy indywidualne i medale. Dwie najlepsze drużyny otrzymały również nagrody rzeczowe. Szczególne podziękowania i drobne upominki przekazano kapitanom zespołów za wkład pracy włożony w przygotowanie drużyn. Na tym rozgrywki zakończono.

INFO: J. Kulaszewicz / KSS Sokół Kartuzy
Na zdjęciu ekipa Powersystem Kartuzy, zwycięzcy rozgrywek.