10-02-2008 16:17, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 639 razy

Zacięte pojedynki w "Syberiadze"

9 lutego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku odbył się trzeci turniej Ligi Zespołów Amatorskich Syberiada. Turniej stał na wyrównanym poziomie, o czym może świadczyć fakt, iż żadna z drużyn z 1, 2 i 3 ligi nie zakończyła zawodów z kompletem zwycięstw. Turniej rozpoczął się od barażu o 1. Ligę, w którym ABC Strzelno pokonał H20 15:13.

Wyjątkowo wyrównana rywalizacja miała miejsce w 1. Lidze, gdzie trzy zespoły zdobyły po 7 pkt. Zwycięsko z tych potyczek wyszedł zespół XYZ Puck, który miał najlepszy stosunek setów. W najpiękniejszym pojedynku „Iksy” musiały uznać wyższość byłego lidera „Syberiady” – Władysławowo 1:2. MOKSiR Jastania po „tie-breaku” pokonali zespół Władysławowa i dzięki temu zajęli drugie miejsce w turnieju.
ABC Strzelno może mówić znowu o wyjątkowym pechu w końcówkach. W meczu przeciwko XYZ prowadzili 1:0 w setach i 15:14 w drugim secie, a mimo to przegrali seta 20:18. W trzecim secie prowadzili 9:6, ale przegrali 5 kolejnych piłek. W ten sposób mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla XYZ. HBO tym razem było dostarczycielem punktów dla innych zespołów.

2. liga jak zwykle dostarczyła najwięcej emocji. Tutaj nie ma meczów o przysłowiową „pietruszkę”. H2O mimo, że poległo w barażach, zaczęli od zwycięstwa nad J.W. Rzucewo. Jednak w kolejnym meczu ulegli zdecydowanie ekipie z Gnieżdżewa 0:2. W decydującym meczu H2O wygrało z Połczynem 2:0 i po raz pierwszy w tym sezonie cieszyło się z awansu do 1. Ligi.

W 3. Lidze rywalizowały 4 zespoły. Kadeci Korab, którego skład tworzą zawodnicy MKS „Korab” Puck uczestniczyli w tym dniu w turnieju klubowym. Natomiast „Miotacze” nie dojechali z nieznanych przyczyn. Tak więc o awans do 2. Ligi było wyjątkowo łatwo. Swoją szansę wykorzystało Mieroszyno, które oprócz porażki z FWK Łebcz, wygrali wszystkie spotkania. W barażu zagra GKS Mrzezino.

Organizatorem Ligi Zespołów Amatorskich „Syberiada” jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku.

KOLEJNY TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ 23 LUTEGO O GODZ. W HALI MOKSIR W PUCK. TURNIEJ ROZPOCZNIE SIĘ BARAŻAMI( O 1. LIGĘ: ABC STRZELNO – POŁCZYNO, O 2. LIGĘ: ROZEWIE – GKS MRZEZINO). ORGANIZATORZY INFORMUJĄ ZESPOŁY UCZESTNICZĄCE W BARAŻACH, ABY PRZYBYŁY W MIEJSCE ROZGRYWEK 15 MINUT WCZEŚNIEJ.