04-02-2008 02:13, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 585 razy

Dnia 2 lutego 2008 r. rozegrano III kolejkę spotkań Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

KRASNALE Kartuzy – KSS ,,Sokół” Kartuzy 0:2 (17:25 , 22:25)
KSS ,,Sokół” Kartuzy – PUB Kapitol Kartuzy 1:2 (25:22 , 18:25 , 12:15)
PUB Kapitol Kartuzy – POWERSYSTEM Kartuzy 0:2 (21:25 , 22:25)
PIDM Kunikowski – Przodkowo – POWERSYSTEM Kartuzy 2:1 (22:25 , 25:23 , 15:13)
UKS ORZEŁ Kartuzy – PIDM Kunikowski Przodkowo 0:2 (22:25 , 21:25) POWERSYSTEM Kartuzy – UKS Orzeł Kartuzy 2:1 (16:25 , 25:19 , 15:10)

III kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej była ciekawym widowiskiem i przyniosła ogromną niespodziankę w meczu na szczycie. Zmierzyły się w nim niepokonane dotychczas drużyny PIDM Kunikowski Przodkowo z ubiegłorocznym mistrzem ligi POWERSYSTEMEM Kartuzy .. I set tego spotkania rozpoczął się zgodnie z planem, do wyniku 7:8 trwała walka punkt za punkt, jednak od tego momentu przewagę systematycznie zaczęła powiększać drużyny Powersytem Kartuzy 8:14, 11:19, 13:20. W tej fazie seta zawodnicy PIDM Kunikowski popełnili sporo błędów, przede wszystkim słabe przyjęcie zagrywki powodowało wolniejsze rozegranie piłki i postawienie kilku soczystych bloków przez zawodników POWERSYSTEM Kartuzy. Pod koniec seta gra się wyrównała, zawodnicy PIDM Kunikowski powstrzymali ataki z krótkiej, najskuteczniejszą broń zawodników POWERSYSTEMU, wzmocnili zagrywkę i zdobyli kolejno kilka punktów. Set zakończył się wynikiem 22:25 i wróżył duże emocje w następnych partiach.
II set to niezwykle wyrównana i zacięta walka. Żadna z drużyn nie popełniła kilku błędów pod rząd co spowodowało, że wynik cały czas oscylował w granicach remisu 6:6, 10:12, 19:19, 20:20, 23:23. Z punktacji seta widać jak bardzo była to wyrównana walka, obydwie drużyny ryzykowały zagrywką co powodowało sporo zagrań autowych. W drużynie PIDM Kunikowski Przodkowo w tym elemencie gry nie mylili się Tomasz Pietras i Karol Treder co pozwalało podgonić wynik i wcześniej stracone punkty. Końcówka seta 25:23 dla drużyny PIDM Kunikowski zakończona została atakiem w siatkę Krzysztofa Pietrasa , brata Tomasza i Natalii Pietras grających w drużynie przeciwników. Trzeci set był podobny do pierwszego od początku przewagę uzyskała drużyna aktualnego jeszcze mistrza ligi POWERSYSTEM Kartuzy, 3:3, 4:8, 7:11. Gdy wynik meczu praktycznie był przesądzony , drużyna PIDM Kunikowski Przodkowo zaczęła zdobywać punkt po punkcie i odrabiać straty, 10:12, 13:13, 14:13. Ostatnia akcja tego ciekawego meczu , piękny blok i 15:13 dla PIDM Kunikowski a w całym meczu 2:1. Zawodnicy POWERSYSTEMU Kartuzy długo w szatni nie mogli zrozumieć co się stało i dlaczego przegrali praktycznie wygrany ważny mecz. Trzeba podkreślić wielką wolę walki zawodników PIDM Kunikowski , którzy mimo niekorzystnego wyniku nie poddali się i walczyli do końca. Na wyróżnienie zasłużyli zawodnicy obydwu drużyn. Skład drużyny PIDM Kunikowski Przodkowo – Karol Treder – kapitan , Sylwester Formela, Tomasz Pietras , Natalia Pietras , Dawid Lewna , Piotr Wroński, Witold Lis.W pozostałych meczach KSS ,,Sokół” Kartuzy zdecydowanie pokonał beniaminka ligi drużynę KRASNALI Kartuzy. W drugim spotkaniu kolejki , po zdecydowanie lepszej grze niż w poprzednich spotkaniach KSS ,,Sokół” uległ 1:2 drużynie PUB Kapitol Kartuzy. PUB Kapitol Kartuzy grając w osłabionym składzie / choroba Tomasza Rosołowskiego/ przegrał 0:2 z drużyną POWERSYSTEM Kartuzy. UKS Orzeł Kartuzy rozegrał dwa dobre spotkania, jednak nie dał rady mocnym tej ligi, drużynie PIDM Kunikowski Przodkowo przegrywając 0:2 i POWERSYSTEM Kartuzy 1:2.

W rozgrywkach prowadzi:
1.PIDM Kunikowski Przodkowo, 2.POWERSYSTEM Kartuzy, 3.PUB Kapitol Kartuzy

Następna IV kolejka rozegrana zostanie w sobotę dnia 09.02.2008r w godz: 11.00 do 17.00, w której dojdzie do meczu rewanżowego pomiędzy PUB Kapitol Kartuzy i PIDM Kunikowski Przodkowo.

INFO: Marian Lica / KSS „Sokół”