sobota, 21 września 2024 Imieniny obchodzą: Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
20-01-2008 13:09, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 736 razy

EC Wybrzeże TPS Rumia - Energia Gedania II Gdańsk 3:0

Niekwestionowany lider tabeli i jednocześnie główny pretendent do awansu TPS Rumia Spotkał się w kolejnym ligowym meczu z rezerwami Gedanii. Do tej pory gdańszczanki plasowały się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Spotkanie zapowiadało się ciekawie i tak było, a zwłaszcza w 3 secie. W pierwszej odsłonie gospodynie potrzebowały niecałych 20 minut, aby pokonać przyjezdne. Znaczące punkty w I secie dla TPS-u zdobywały : na 5:2 Kasia Zygmuntowicz, na 9:5 Ola Theis, na 15:7 blokiem Kasia Ćwikła, na 17:9 Iza Hohn, na 23:14 Michalina Jagodzińska. Ostatecznie pierwszy set rumianki wygrały do szesnastu. W pierwszym okresie drugiego seta gospodyniom wszystko wychodziło, bo prowadziły już wysoko 8:0. Siatkarki Gedanii poderwały się jednak do walki i wynik na tablicy się zmieniał: kolejno 8:1, 8:2, 8:3, 8:4, 9:4, 9:5,10:5 ( po akcji Kasi Zygmuntowicz ), 10:6, 11:6.To było prawie wszystko na co było stać gdańszczanki w drugiej odsłonie, bo zdołały jeszcze zdobyć tylko dwa punkty. Siatkarki TPS-u zaczęły grać coraz bardziej skutecznie: Małgosia Jeromin „kiwa” na 17:7, Ola Theis zdobywa punkt na 18 :8, Kasia Zygmuntowicz zalicza kolejny punkt na 19: 8. Rezerwowy skład Gedanii nie był już w stanie podjąć walki w tym secie. Następne punkty dla rumskiej drużyny zdobywają: Ola Theis na 20:8, Kasia Zygmuntowicz po zespołowej akcji z Anią Hohn na 23:8, a druga odsłona po szesnastu minutach gry kończy się wynikiem 25:8. Zupełnie inny przebieg miał trzeci set, bo w początkowej fazie siatkarki TPS-u pogubiły się i przegrywały 7:9, 9:10. Rumianki doprowadziły do remisu 10:10, ale znowu gdańszczanki odskoczyły na dwa punkty 10:12. Po akcji Oli Theis jeden punkt odrobiliśmy 11:12 .Wynik na tablicy zmieniał się jak w kalejdoskopie: 11:13, 11:14, 12:14, 12:15, 12:16, 13:16 ( upragniony punkt zdobyła Ania Hohn ) , 13:17, 14:17,15:18, 15:19, 16:19 ( następny punkt Oli Theis ), 17:19, 18:19 ( punkt Kasi Ćwikły ). Do remisu 19:19 doprowadza Iza Hohn, a dzięki asowi serwisowemu Małgosi Jeromin uzyskujemy jednopunktową przewagę i na tablicy widnieje wynik 20:19. Zyskujemy kolejny punkt 21:19 ( po piłce autowej ), ale tracimy następny i jest 21:20. Trener Skrobecki poprosił o czas i ten moment był przełomowy. Po wznowieniu gry Ola Theis wyprowadza zespół na dwupunktową przewagę 22:20. Izie Hohn dwukrotnie udaje się zdobyć punkty :na 23:21 i na 24:22 (wspólny udany blok z Kasią Ćwikłą ).Gdańszczanki w trzecim secie dzielnie walczyły, ale ostatecznie siatkarki TPS-u wygrały tego seta 25:23,a cały mecz 3:0.

Rumia - 19 stycznia 2008 r.

Skład EC Wybrzeże TPS Rumia: Ola Theis, Małgosia Jeromin, Jowita Jaroszewicz, Michalina Jagodzińska, Kasia Zygmuntowicz, Ania Hohn, Ola Goździewicz, Ania Brodacka, Kasia Ćwikła, Iza Hohn, Ania Forbotko.

EC Wybrzeże TPS Rumia – Energia Gedania II Gdańsk 3:0 ( 25:16, 25:8, 25:23 ) II liga Siatkówki Kobiet Rumia 19.01.08

Autor tekstu : Andrzej Patro

• 3
wicher[niezalogowany-83.11.35.143] 2008-01-21 07:56:22
Super relacja i świetne zdjęcia. A czy jest ooba w klubie która liczy jaka siatkarka ile zdobyła punktów?
kibic[niezalogowany-77.253.6.44] 2008-01-21 22:14:50
Do wichra: Statystyka może jest niepełna , ale pokaż mi takiego kibica który robi zdjęcia relację i statystykę jednocześnie.Ja jeszcze poszedłem o krok dalej, bo robiłem na jednym meczu foty i pisałem relację, a do tego robiłem live on line. Efekt jest taki!!!! - Ja nic nie wiem co się działo na meczu i dopiero potem czytam swoje notatki i zaczynam kumać co się działo.Uwierz mi to jest ciężka praca, a potem znajdzie się jeszcze jakiś anty, któremu nic nie będzie pasowało. Od jakiegoś czasu robię materiały ale tylko dla własnej satysfakcji i to mi pasuje.Uwierz mi Wicher, ale to pozbawia mnie przyjemności kibicowania.W ostatnim meczu zastąpił mnie scania robił foty i mam nadzieję,że Wam się podobały. Ja pisałem relę i chyba nieźle wyszła.Dobra na Twoje specjalne życzenie siegnę do archiwum i coś może dodam na forum kibiców. Pozdro kibic