09-12-2007 18:37, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 673 razy

PWZPS: UKS w Jastarni - GDS Gdańsk 3:1

W Jastarni rozegrano kolejny mecz ligi PWZP Siatkowej z udziałem drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni oraz GDS-u I Gdańsk, który w poprzedniej rundzie pokonał na swoim parkiecie zespół z Jastarni wynikiem 3:2. Tym razem stawka spotkania była znacznie wyższa, gdyż zwycięzca meczu - teoretycznie, gdyż do końca rozgrywek pozostało kilka spotkań - będzie gospodarzem turnieju finałowego o mistrzostwo województwa i prawo gry w 1/4 Mistrzostw Polski. Pierwszy set zaczął się znakomicie dla gospodarzy, gdyż po krótkiej walce gdańszczanie zostali pokonani 25:14. Tak łatwe zwycięstwo uśpiło siatkarzy z Jastarni, którzy drugą partię przegrali wynikiem 25:21. Trzeci set był popisem gry Dawida Popka w ataku oraz Szymona Ostrowskiego na bloku, to właśnie głównie ich zasługą było wygranie seta 25:19. Kolejny set był bardzo zacięty i wyrównany do stanu 19:19, kiedy to zagrywać poszedł Patryk Pieper. To właśnie jego serwy odebrały ochotę do gry przeciwnikowi i ostatecznie przyczyniły się do wygrania partii 25:21 i meczu 3:1. Dzięki temu zwycięstwu zespół UKS w Jastarni umocnił sie na 1-szym miejscu w swojej grupie. Na szczególne słowa uznania zasłużył również Kamil Herrmann - rozgrywający UKS-u, dla którego był to bez wątpienia najlepszy mecz w sezonie. Ponadto w drużynie z Jastarni wystąpili: Maciej Leczkowski, Adam Łagód, Mateusz Macheta, Patryk Rutkowski i Marek Zwara.