Działacze Zenita Łęczyce mają cały czas nadzieję, na utrzymanie drużyny seniorów w klasie A. - Nie poddamy się tak łatwo - twierdzi Artur Gwóźdź, prezes niebiesko-białych.
Drużyna z Łęczyc jeszcze w zeszłym sezonie występowała w klasie okręgowej. Teraz piłkarze spod Lęborka zajmują ostatnią lokatę w klasie A. Grozi im spadek do najniższej ligi - klasy B. W całej rundzie jesiennej zdobyli zaledwie cztery punkty wygrywając z Relaksem Mechowo i remisując z Orkanem Gdynia. Problemy graczy z gminy Łęczyce spowodowane zostały masowymi wyjazdami zawodników do pracy za granicę.
- Prowadzeniem drużyny zajmie się doświadczony trener, Piotr Klecha - mówi prezes Gwóźdź. - Już wcześniej pracował w naszym klubie z młodzieżą. Nie tak dawno prowadził między innymi piątoligową Pogoń Lębork.
Jak się dowiedzieliśmy, działacze Zenita prowadzą rozmowy z nowymi piłkarzami, którzy mieliby na wiosnę wzmocnić łęczycką drużynę.
Dolna część tabeli klasy A gr. I:
8. Orzeł Choczewo 18 18:13
9. Klif Chłapowo 17 31:40
10. Zatoka Tent Puck 12 12:24
11. Relaks Mechowo 12 20:35
12. Kaszub Paczewo 8 27:39
13. Orkan Gdynia 7 12:31
14. Zenit Łęczyce 4 16:66