sobota, 28 września 2024 Imieniny obchodzą: Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz
01-04-2010 13:21, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 857 razy

Żukowscy biegacze na Ogólnopolskiej Olimpiadzie w biegach przełajowych

Żukowscy biegacze znowu pokazali się na mistrzostwach kraju z bardzo dobrej strony..

Zawodnicy GKS Żukowo zdobyli w Chorzowie srebrny medal za sprawą Łukasza Zawadzkiego, który w biegu na 5 km znalazł tylko jednego pogromcę. Łukasz cały bieg trzymał się w czołówce stawki, na 1,5 km do mety urwał się zwycięzca z Lipinek, a Zawadzki prowadził grupę 4 zawodników, którzy walczyli o medale. Ostatecznie Łukasz pokazując charakter dowiózł srebrny medal mistrzostw polski juniorów młodszych do mety! Na tym samym dystansie dobrze pobiegł Adam Kryszewski ostatecznie zajmując 25 pozycję.

Anna Skawińska w biegu na 2 km zajęła V miejsce walcząc zacięcie o podium, lecz prowadząc połowę dystansu widocznie zabrakło sił na finiszu!

Dzięki tak dobrym startom żukowskich biegaczy nasz Gminny Klub Sportowy Żukowo zajął wysokie VIII miejsce na tych mistrzostwach w klasyfikacji klubowej w biegach przełajowych.

Żródło: sport.zukowo.pl