sobota, 28 września 2024 Imieniny obchodzą: Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz
01-02-2010 14:29, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 717 razy

Medalowe osiągnięcia zawodników LKS Ziemi Puckiej

Podczas rozgrywanych w Gdańsku w dniu 30 i 31 stycznia Halowych Mistrzostw Okręgu w lekkiej atletyce młodzików bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy LKS Ziemi Puckiej zdobywając trzy medale.. Złoty medal w biegu na 60 m młodzików zdobył Radosław Lademann wynikiem 7,28. Wynik ten uznany został za najbardziej wartościowy wynik dwudniowych zawodów. Na tym samym dystansie brązowy medal zdobył Tomasz Mudlaff wynikiem 7,50. Obydwaj ci zawodnicy są uczniami Gimnazjum w Darzlubiu. Brązowy medal w skoku w dal wywalczyła Alicja Roeske wynikiem 4.74 uczennica Gimnazjum w Krokowej. Cała trójka medalistów trenuje w grupie trenerki Teresy Jaskułka. Ponadto szóste miejsce w finale "A" biegu na 60 m zajęła Kinga Szymańska wynikiem 8,30.  W finale "B" Weronika Kamińska zajęła IV miejsce wynikiem  8,53 a Małgorzata Dettlaff zajęła V miejsce wynikiem 8,66 (w eliminacjach 8,48). Wśród prawie 60 biegaczek w pierwszej dziesiątce znalazły się trzy zawodniczki LKS Ziemi Puckiej. Cała trójka medalistów oraz pozostałe finalistki trenują w grupie trenerki Teresy Jaskułki.