sobota, 29 czerwca 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Dawid, Dalebor, Piotr, Benedykta
13-10-2009 10:16, dodał: Maciej Deling czytano: 719 razy

Luzińskie gimnazjum najlepsze w województwie

W sobotę 10 października odbyły się w Wejherowie zawody w Biegu na Orientację.  Był to finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej, wojewódzka gimnazjada oraz wojewódzka licealiada. Były więc to najważniejsze w roku zawody dla młodzieży szkolnej. W tym roku szkolnym po raz pierwszy dyscyplina sportowa jaką jest Bieg na Orientację, została na stałe włączona do wojewódzkiego programu Igrzysk Szkolnych na równi z innymi dyscyplinami sportu. Szkoły startujące w tej dyscyplinie zdobywają więc takie same punkty do współzawodnictwa co za starty w siatkówce, piłce nożnej, lekkoatletyce i innych dyscyplinach. Pocieszający więc jest fakt, że na początku roku szkolnego najwyższe punkty we współzawodnictwie wojewódzkim zdobyło Gimnazjum w Luzinie. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Dominika Nadolska, Sandra Sicha, Dorota Grablowska, Magda Pipka, Anna Zawielak i Karolina Graczyk zajęła zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej dziewcząt zdobywając dla szkoły piękny puchar i cenne punkty. Również w klasyfikacji indywidualnej luzińskie dziewczęta wypadły bardzo dobrze:
- Dominika Nadolska - I miejsce (złoty medal)