poniedziałek, 1 lipca 2024 Imieniny obchodzą: Bogusław, Halina, Estera, Teobald, Namir, Karolina, Marcin, Teodoryk, Domicjan, Domicjana
15-06-2009 22:59, dodał: Maciej Deling czytano: 745 razy

Finałowe starty wejherowskich lekkoatletów

W dniu 27 maja 2009 roku na stadionie KS „ Chojniczanka” w Chojnicach odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Lekkoatletyce.
W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z całego Województwa Pomorskiego. Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego zdobyli 9 medali, w tym pięć ze złotego kruszcu. Najlepsi w swoich konkurencjach okazali się: Szymon Sirocki z ZSP 2 w Wejherowie w biegu na 100 m z czasem 11,00 sekund, Jacek Dybowski z ZSP 4 w Wejherowie w biegu na 400 metrów z czasem 50,61 sekundy, Natalia Kahs z ZSP 1 w Rumi w bieg Rumiu na 800 metrów z czasem 2:24,41 minuty, Natalia Wiśniewska z ZSP 1 w w pchnięciu kulą z wynikiem 11,77 metra oraz sztafeta dziewcząt z ZSP nr 1 w Rumi z wynikiem 54,00 sekundy.
Drugie miejsca zdobyli, Tomasz Rutkowski z ZSP 4 w Wejherowie w biegu na 400m z czasem 51,80s, Emila Labuda z ZSP 1 w Wejherowie w pchnięciu kulą z wynikiem 11,62 metra oraz sztafeta chłopców z ZSP nr 2 w Wejherowie w czasie 46,30sek.

Jedyny brązowy medal wywalczyła Magdalena Pieleń z ZSP 1 w Rumi w skoku w dal z wynikiem 4,74metra.

Jeden dzień wcześniej - 26 maja 2009 roku na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku odbyły się finały Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkoatletyce. W zawodach wzięło udział prawie 500 zawodników. Rywalizowano indywidualnie i zespołowo. W klasyfikacji powiatów wygrał Gdańsk przed powiatem wejherowskim. Zawodnicy z naszego powiatu zdobyli sześć medali.

Złoty medal zdobyła Janina Wiśniewska z Bojana w rzucie dyskiem z wynikiem 43,98 m.

Srebrne medale zdobyli: Adam Falkowski z Gimnazjum nr 1 w Rumi w biegu na 300 m z wynikiem 37,76sekundy oraz Marcin Kolatowski z Gimnazjum nr 1 w Redzie w rzucie dyskiem z wynikiem 47,22 m.

Brązowe medale zdobyli: Karolina Konkel z Gimnazjum nr 2 w Redzie w skoku wzwyż z wynikiem 157 cm, Janina Wiśniewska z Gimnazjum z Bojana w pchnięciu kulą z wynikiem 11,69 m oraz Daniel Szyca z Gimnazjum nr 2 w Wejherowie w biegu na 300 m z wynikiem 38,01 sekundy.

Żródło: Andrzej Byczkowski