niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
12-01-2009 20:01, dodał: Maciej Deling czytano: 1099 razy

Udany weekend LKS-u Ziemi Puckiej

Bardzo dobre wyniki zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.
Z dużym powodzeniem w ostatni weekend w kilku imprezach wystartowali lekkoatleci Ziemi Puckiej.
Podczas Halowych Okręgowych zawodów w Gdańsku bardzo dobry wynik w pchnięciu kulą uzyskał Rafał Kownatke zajmując pierwsze miejsce wwnikiem 18,30 poprawiając znacznie rekord życiowy i uzyskując drugi wynik w Polsce w hali.
W tej samej konkurencji w kategorii weteranów również bardzo dobry wynik uzyskał Krzysztof Jędrzejewski - 13,02.

Podczas Halowych Mistrzostw Okregu, które zostały rozegrane w Grudziądzu Mistrzem w biegu na 300 m juniorów młodszych został Paweł Marczyński z wynikiem 39,87 (rekord życiowy) kwaliikując się do Halowych Mistrzostw Polski.
W biegu na 60 m juniorek młodszych brązowy medal zdobyła Małgorzata Kurek z wynikiem 8,24 ustanawiając również swój rekord życiowy.
W Sopocie rozegrane zostały Biegi Po Plaży o Grand Prix Sopotu. Najlepsze miejca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: IV miejsce Aleksandra Dettlaff, VI miejsce Dariusz Erlich, VIII miejsce Andrzej Labudda, IX miejsce Dawid Bullmann, 11 miejsce Klaudia Elwart oraz 18 miejsce Roman Elwart - wszyscy ci zawodnicy są wysoko klasyfikowani po dotychczas rozegranych biegach i w końcowej klasyfikacji biegów będą w gronie najlepszych.

Żródło: Teresa Jaskułka