niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
17-11-2008 18:40, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 688 razy

Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w biegu na dystansie 100 km

8 listopada we Włoszech pomiędzy miastami Tuscania i Tarquinia odbyly się Mistrzostwa Europy i Puchar Świata (nieoficjalne mistrzostwa świata) w biegu na dystansie 100 km. Srebrny medal wywalczył zawodnik Hermesa Gryfino Jarosław Janicki, a 26. lokatę zajął Roman Elwart z LKS-PUCK. Tytuł mistrzowski zdobył Włoch Giorgio Calcaterra, z czasem 6 godz. 37 min 41 sek.
Trasa była bardzo ciężka, górzysta. Wielu zawodników nie ukonczylo tego morderczego biegu Dużo kłopotów sprawiła nam pogoda. Było bardzo gorąco. W tych trudnych warunkach nie biegło się na wynik. Lecz na miejsca. Ja jestem zadowolony, że dobiegłem do mety. Najważniejsze, że wytrzymałem do końca. Trzy tygodnie przed startem we Włoszech miałem bowiem kłopoty z łydką, musiałem trochę przystopować z treningami ale wszystko skończyło się dobrze . Był to mój ósmy start na tym dystansie ale najtrudniejszy. W przyszłym roku jeżeli zdrowie pozwoli chcę zrealizować plan treningowy do maratonu i poprawić rekord życiowy na tym dystansie co ułatwi mi w osiąganiu jeszcze lepszych wyników na dystansie 100 km.