poniedziałek, 1 lipca 2024 Imieniny obchodzą: Bogusław, Halina, Estera, Teobald, Namir, Karolina, Marcin, Teodoryk, Domicjan, Domicjana
08-11-2008 09:33, dodał: Maciej Deling czytano: 746 razy

VBW GTK Gdynia - Treppa-Bliza Władysławowo 78:53

Dnia 7 listopada o godzinie 17:00 w hali ZSSO w Gdyni odbył się mecz ligi kadetek 93. Zmierzyły się ze sobą VBW GTK GdyniaTreppa-Bliza Władysławowo. Obydwa zespoły były w tym sezonie niepokonane, co zapowiadało zaciętą walkę o miejsce lidera grupy A.
Już podczas rozgrzewki widać było bojowe nastroje obu drużyn-wzajemne zachęcanie się do celnych rzutów, krzyki i oklaski.

Pierwszą kwartę zespół gospodarzy rozpoczął w składzie: Kaja Pabisiak, Anna Broda, Joanna Sendlewska, Sylwia Glaeske, Aleksandra Witkowska, natomiast drużyna z Władysławowa: Karolina Kleban, Patrycja Bolda, Wioleta Rachwał, Katarzyna Dominik, Aneta Burandt.
Początek spotkania należał do drużyny z Gdyni, która w przeciągu pierwszej minuty łatwo zdobyła 4 pkt., dla porównania Bliza swoje pierwsze punkty zdobyła w 3 minucie spotkania – wtedy to rzutem za 3 popisała się Patrycja Bolda.
Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem licznych strat piłek w obu zespołach. Bliza w ciągu 3 minut miała ich aż 7, tymczasem Gdynia tylko 2. Można również powiedzieć o sporym pechu zawodniczek z Władysławowa, gdyż wielokrotnie rzucana przez nie piłka wypadała z obręczy kosza jak zaczarowana.

Druga kwarta była bez porównia lepsza. Już w pierwszej minucie celnym rzutem za 3 popisała się Aneta Burandt. Drużynę z Władysławowa dodatkowo rozbudziły dwie trójki w ciągu niespełna minuty rzucone przez Monikę Buczak. Mimo to zespół z Gdyni dalej utrzymywał przewagę kończąc druga kwartę 10 pkt prowadzeniem. W tej kwarcie o waleczności obu zespołów może świadczyć fakt że na 2 minuty przed końcem obie drużyny miały już po 5 fauli.

Zarówno na początku jak i przez całą 3 kwartę pod koszami dominowały zawodniczki z Gdyni. Popisywały się one zarówno swoją grą w ataku jak i w obronie zdobywając aż 20 pkt., tracąc przy tym tylko 7. Pomimo lepszej gry zawodniczek Blizy Gdynianki powiększały już tylko swoją przewagę, aż do końca spotkania.

Ostateczny wynik 78:53 dla GTK Gdynia.
Obydwa zespoły zasłużyły na pochwałę swojej waleczności – szczególnie zespół Blizy, który dzielnie walczył do samego końca. Mimo porażki o bardzo udanym debiucie może mówić Monika Buczak - najlepsza w tym spotkaniu koszykarka UKS Bliza zakończyła mecz z dorobkiem 14 punktów w tym 2 koszy za 3 pkt. W drużynie gospodarzy najlepszą zawodniczką była z dorobkiem 24 pkt. Kaja Pabisiak.

GTK Gdynia : Pabisiak Kaja 24 pkt. (1x3), Broda Anna 13, Sendlewska Joanna 12, Glaeske Sylwia 12, Kochner Angelika 5(1x3), Witkowska Aleksandra 4, Elżanowska Agnieszka 4, Kapturska Emilia 2, Zuchniewicz Agata.

UKS Bliza : Buczak Monika 14(2x3), Kleban Karolina 12(1x3) , Bolda Patrycja 11(1x3), Burandt Aneta 9(1x3), Ostruszka Aleksandra 3(1x3), Rachwał Wioleta 3(1x3), Krajewska Kornelia 1, Dominik Katarzyna.

INFO: Katarzyna Wiśniewska /uksbliza.wladek.info