niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
13-10-2008 16:51, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 599 razy

Reprezentanci Gminy Żukowo wysoko na Mistrzostwach Powiatu w Biegach

10 października w Miechucinie odbyła się Sportowa Inauguracja Powiatowych Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2008-2009. Po oficjalnym otwarciu do rywalizacji stanęły dziesięcioosobowe drużyny w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach prawo startu miały reprezentacje, które uzyskały Mistrzostwo poszczególnych Gmin Powiatu Kartuskiego. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta szkół podstawowych. Gminę Żukowo reprezentowała drużyna SP Banino, 6 drużyna województwa pomorskiego, która broniła tytułu Mistrza Powiatu. Już pierwsze zmiany pokazały, że obrona tytułu nie będzie łatwa. Po pierwszych dwóch zmianach dziewczęta zajmowały 4 miejsce w kolejnych dwu udało się poprawić pozycję o dwie ale ciągle przewaga drużyny prowadzącej wynosiła ok. 20 sekund. Na 5-6 udało się zmniejszyć odległość do 4 s a od 7 do 10 wyjść na prowadzenie i nie oddać go od końca. Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce i Mistrzostwo Powiatu Kartuskiego oraz awans do ścisłego Finału Wojewódzkiego.

Kolejnym naszym reprezentantem był zespół chłopców z SP Żukowo. Chłopcy zaczęli bardzo źle, po pierwszych czterech zmianach zajmowali ostatnie miejsce a przewaga drużyny prowadzącej była już nie do odrobienia. Ambicja i chęć uzyskania jak najlepszego miejsca spowodowała jednak, że chłopcy zaczęli odrabiać straty i udało się doprowadzić do zajęcia III miejsca w powiecie kartuskim.

Przyszedł czas na rywalizację szkół gimnazjalnych. Podobnie jak dziewczęta z Banina obrończyniami tytułu Mistrza Powiatu i 8 drużyną województwa pomorskiego z roku ubiegłego był zespół Gimnazjum Nr 2 w Żukowie. Dziewczęta od początku wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca rywalizacji uzyskując ogromną przewagę.

Ostatnim naszym reprezentantem była drużyna chłopców z Gim. Nr 2 w Żukowie. W tej kategorii walka od pierwszych zmian była bardzo wyrównana. Po pięciu zmianach Żukowo zajmowało 2 miejsce a w walce o Mistrzostwo liczyły się już tylko trzy zespoły - reszta została daleko z tyłu. Kolejne zmiany nie zmieniły kolejności. Chłopcy z Gim. Nr 2 w Żukowie zajęli ostatecznie drugie miejsce i podobnie jak w roku ubiegłym zdobyli vice Mistrzostwo Powiatu.

Reprezentanci Gminy Żukowo zdobyli 50% miejsc premiowanych awansem do Mistrzostw Województwa Pomorskiego oraz dwa miejsca na podium co dało najlepszy wynik spośród gmin rywalizujących w zawodach.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego odbędą się w Garczynie 18 października a do rywalizacji staną najlepsze 22 drużyny w każdej kategorii.