środa, 3 lipca 2024 Imieniny obchodzą: Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Korneli, Leon, Anatol
26-08-2008 01:27, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 674 razy

VIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Czwórboju Rzutowym Weteranów

W dniu 23 sierpnia 2008 r odbyły się w Połczynie VIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Czwórboju Rzutowym Weteranów. Na starcie stanęło 14 zawodników weteranów i 5 zawodników młodzieżowców.Końcową klasyfikację wygrał Andrzej Semborowski M60 3383 pkt,drugie miejsce zajął Lechosław Czupkiewicz M70 3334 pkt a na trzeciej pozycji uplasował się Kazimierz Jankowski M55 3282 pkt Najlepszym zawodnikiem z powiatu puckiego okazał się Jerzy Jarmulewski M50 z Mieroszyna 2728 pkt ,który uplasował się na 7 miejscu. Najwartościowsze wyniki uzyskali: Andrzej Semborowski M60 pchnięcie kulą 5 kg - 14.12 m /1046 pkt Lechosław Czupkiewicz M70 rzut ciężarkiem 7,26 kg - 16,30 m /1006 pkt Zbigniew Werling M70 pchnięcie kulą 4 kg - 12,15 m /993 pkt Wacław Krankowski M55 rzut ciężarkiem 11,34 kg - 15,66 m/951 pkt Kazimierz Jankowski M55 rzut dyskiem 1,5 kg - 44,74 m/950 pkt

ako[niezalogowany-89.171.51.99] 2008-08-27 21:45:02
witam i gratuluję wszystkim uczestniką osiągniętych wyników jednocześnie mam pytanie na czym polega rzut ciężarkiem???
organizator[niezalogowany-83.3.134.30] 2008-08-29 08:38:39
ako - ciężarek waży od 9 do 14 kg (w zależności od kategorii wiekowej) Ciężarek (kula) znajduje sie na lince dł. ok 0,5 m. Trzymając oburącz za uchwyt należy z miejsca lub z obrotu wykonać rzut (podobne do rzutu młotem).