niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
03-02-2008 12:16, dodał: Maciej Deling czytano: 871 razy

II runda play off w kadetkach

Rozpoczęły się mecze II rundy play off w lidze kadetek organizowanej przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykowki. Sobotnie spotkania zakończyły się bez niespodzianek, wygrywali gospodarze.

W Dębnicy Kaszubskiej do połowy meczu pomiędzy miejscową Victorią a TMK Pomorzem Tczew gospodynie niespodziewanie przegrywały 10 punktami, lecz w następnych kwartach Victoria systematycznie odrabiała i ostatecznie wygrała 79:70. Za tydzień rewanż w Tczewie. Przypominam, iż w tej fazie play off gra się do dwóch wygranych.
W innym półfinale gdynianki z GTK podejmowały zespół Blizy Władysławowo. Spotkanie przebiegało pod dyktando bardzo skutecznych miejscowych koszykarek, które trafiły aż dziewięć "trójek", a po ostatnim gwizdku arbitra GTK prowadziło 27 "oczkami" (76:49). W zespole przyjezdnych bardzo dobrze zadebiutowała Karolina Wilk, która oprócz wielu zbiórek zdobyła 8 punktów.

W meczu fazy o miejsca 5-8 Jedynka Lębork zwyciężyła pierwszy, rozegrany w Lęborku mecz z Conradem Gdańsk  67:54. Drugie spotkanie tych drużyn zostanie rozegrane w Gdańsku.