czwartek, 28 marca 2024 Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus

Wiadomości - lekka atletyka

« 29 30 31 32 33 34 35 36 [ 37 ] › »

Nasi w Węgorzewie

4 maja 2004 22:34 -

110 zawodników stanęło na starcie półmaratonu w Węgorzewie. Byli wśród nich czterej zawodnicy reprezentujący ziemię pucką.

"Lekkie" otwarcie

3 maja 2004 00:00 -

Podczas pięknej pogody odbyło się w dniach 30 kwietnia - 01 maja Otwarcie Sezonu Lekkoatletycznego na stadionie AWFiS w Gdańsku. Z naszego powiatu startowało w tej imprezie aż 16 zawodniczek i zawodników.

Powiatowe przełaje

20 kwietnia 2004 00:00 -

Dzisiaj przy pochmurnej, ale nie deszczowej, pogodzie odbyło się 16 biegów w ramach Powiatowych Biegów Przełajowych organizowanych jak co roku przez LKS Ziemi Puckiej. Uczniowie z naszego powiatu ścigali się na dystansach od 900 do 1500 m na stadionie puckiego MOKSiRu.

"Super kobiety" z LKS-u

19 kwietnia 2004 00:00 -

Podczas Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Gdańsku ogłoszone zostały wyniki współzawodnictwa na najlepszych zawodników oraz szkoleniowców Województwa Pomorskiego w 2003 roku. Duży sukces w tym współzawodnictwie odnieśli przedstawiciele klubu LKS Ziemi Puckiej.

Gminne przełaje

16 kwietnia 2004 00:00 -

W idealnych warunkach atmosferycznych we władysławowskim parku zostały rozegrane Gminne Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa. Była to już druga edycja tej imprezy.

Pobiegli w Dębnie

15 kwietnia 2004 18:08 -

Kilka dni temu odbył się maraton w Dębnie, woj. zachodniopomorskie.

Wojewódzkie przełaje

4 kwietnia 2004 00:00 -

W Rumi 3 kwietnia odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Reprezentacja naszego powiatu spisała się bardzo dobrze.

Przygotowania lekkoatletów

25 marca 2004 19:24 -

Nasza najlepsza sprinterka Małgorzata Flejszar aktualnie przebywa na obozie w RPA i będzie tam do końca miesiąca. Anna Kulesza dostała powołanie na obóz kadry Polski juniorów, który rozpoczyna się 8 kwietnia w Spale.

Mistrz przełajów

15 marca 2004 00:00 -

W niedzielę 14 marca odbyły się we Włocławku Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach na Przełaj. Spośród ponad 40-stu startujących zawodników z całej Polski w kategorii młodzików (rocznik 89) dystans około 2000m najszybciej pokonał Piotr Patalas z BLIZY Władysławowo.

Rekord trasy Elwarta

9 marca 2004 22:19 -

W supermaratonie Morsy Króla Eryka w Sławnie Roman Elwart z MKS Władysławowo ustanowił rekord trasy - 7:15,31. Ten maratończyk po raz pierwszy w życiu startował na 100-kilometrowym dystansie, a poprawił wynik poprzednika o ponad 40 min.

Nasi w przełajach

1 marca 2004 16:08 -

29 lutego w Skórczu odbyły się XXXIX Ogólnopolskie Biegi Przełajowe, które były zarazem Mistrzostwami Województwa Pomorskiego. W zawodach tych wzięło udział aż 9 zawodników z naszego powiatu.

Małgorzata najszybsza w Polsce!

24 lutego 2004 00:00 -

W Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Spale, które odbyły się 21-22 lutego 2004 roku rewelacyjnie wypadły zawodniczki LKS Ziemi Puckiej - Małgorzata Flejszar i Monika Długa. Obie panie startowały w biegach na 60 i 200m.

Rewelacyjna sprinterka

19 lutego 2004 00:00 -

Małgorzata Flejszar z LKS Ziemi Puckiej podczas halowego pucharu Europy w Lipsku zajęła piątą lokatę w biegu na 60 m. Poprawiła także swój rekord życiowy na 7:38 sek.

Kulesza do Spały

11 lutego 2004 22:48 -

Jedna z naszych najlepszych obecnie sprinterek Anna Kulesza (LKS Ziemi Puckiej) w czasie przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów nie planuje żadnych startów. Nasz złota Ania (I miejsce na MP juniorów 200m) pod koniec marca wybiera się na obóz przygotowawczy do Spały.

Kulesza z dwoma medalami

28 stycznia 2004 19:31 -

W halowych mistrzostwach Polski juniorów w Spale udział wzięła Anna Kulesza z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej. Podopieczna Teresy Jaskułki zdobyła dwa medale, ustanawiając rekordy życiowe na dystansie 200 m z wynikiem 24,85 sek.

LKS Ziemi Puckiej trzeci w pomorskim

14 stycznia 2004 22:21 -

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku podsumował działalności klubów za rok 2003. Wśród 44 klubów działających w okręgu pomorskim na bardzo wysokim, trzecim miejscu - tuż za klubami AZS AWFiS Gdańsk oraz SKLA Sopot, za wszechstronną działalność został sklasyfikowany Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej.

Miejskie Igrzyska

2 października 2003 00:00 -

Na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie odbyły się Miejskie Igrzyska w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych .W obu kategoriach zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

Ogólniak najlepszy

25 września 2003 09:49 -

W dniu 24/o9/2003 odbyły się na stadionie w Pucku zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez LKS Ziemi Puckiej. Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji zdecydowanie zwyciężył 'ogólniak' z Pucka.

Nasi na LA w Gdańsku

10 września 2003 00:00 -

W dniu 7 września 2003 roku na stadionie AWFiS w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Okręgu Młodzików w LA. W zawodach w konkurencji biegu na 1000m wystartowało między innymi dwóch zawodników z władysławowskiego klubu UKS Bliza - Piotr Patalas i Piotr Deka.