środa, 1 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Filip, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub
07-11-2011 16:54, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1182 razy

V Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Gminy Linia w Szachach

W Gminnym Domu Kultury w Lini odbyły się po raz piąty Mistrzostwa Gminy Linia w Szachach. Do zawodów stanęło dziesięciu zawodników z czterech wsi sołeckich, którzy rywalizowali systemem każdy z każdym w piętnastominutowych partiach.

Po rozegraniu dziewięciu kolejek w kategorii seniorskiej wszystkie pojedynki wygrał i tytuł mistrza zdobył Norbert Czubek ze Strzepcza. Drugie miejsce wywalczył Roman Dawidowski z Lini, a trzecie Piotr Milewczyk z Lini. W kategorii juniorskiej pierwsze miejsce zajął Mateusz Kos z Lini, który okazał się lepszy od Błażeja Wałdowskiego z Lini.

Puchary, dyplomy i nagrody niespodzianki zdobywcom miejsc medalowych wręczył wójt - Łukasz Jabłoński. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki. Punkty do rywalizacji w całorocznym Pucharze Gminy zdobyły cztery sołectwa: Linia - 30 pkt, Strzepcz - 27 pkt, Pobłocie - 24 pkt i Smażyno - 21 pkt.

Żródło: Jan Trofimowicz