środa, 1 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Filip, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub
05-08-2011 13:23, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1457 razy

Kolejne medale Pomorzan na XVII OOM Mazowsze 2011

Zmagania na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży w sportach letnich Mazowsze 2011 przyniosły reprezentantom Pomorza kolejne medale..

Na torze wioślarskim Malta w Poznaniu złoty medal w jedynce zdobyła Wioletta Jałmużna (AZS AWFiS Gdańsk). Brązowy medal w kategorii "czwórka bez sternika" zdobył zespół Drakkar Gdańsk w składzie: Radosław Engler, Rafał Świderski, Paweł Malinowski, Jarosław Zapał.

Ze złotym medalem powrócą piłkarze ręczni którzy turniej rozgrywali w sali mistrzów Polski seniorów ARENA w Płocku. W grupie eliminacyjnej w kolejnych meczach pokonali reprezentantów świętokrzyskiego 33:23 (15:13) i łódzkiego 35:22 (15:7), a zremisowali z wielkopolskim 33:33 (15:15) zajmując w grupie pierwsze miejsce. W meczu półfinałowym spotkali się z drugim zespołem drugiej grupy eliminacyjnej - reprezentacją Dolnego Śląska, wygrali 35:33 (19:15). W finale Pomorzanie pokonali zwycięzców drugiej grupy i drugiego półfinału - Małopolskie 31:28 (12:10). Najlepszymi strzelcami bramek w czasie turnieju byli: Tomasz Gębala (33 bramki), Michał Chyła (31 bramek), Michał Potoczny (22 bramki), Radosław Grabowski (21 bramek), Paweł Borys (18 bramek) i Krzysztof Czarnecki (14 bramek).

Reprezentantki Pomorza w piłce ręcznej po zajęciu trzeciego miejsca w grupie eliminacyjnej grały o miejsca V-VIII. Ostatecznie zajęły 5 miejsce, pokonując reprezentacje Śląska 31:21 (17:8) i Dolnego Śląska 26:17 (13:7).

Brązowy medal w kolarstwie MTB wyjeździł w Warszawie Kamil Małecki (Baszta Bytów).

Na basenie w Warszawie, strzelnicy i obiektach AWF, odbywały się konkurencje pięcioboju nowoczesnego. W trójboju nowoczesnym srebrny medal wywalczyła Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk) a wraz z bratem Wojciechem w sztafecie MIX (mężczyzna+kobieta) zdobyli brązowy medal.

Do tej pory reprezentanci Pomorza zdobyli 12 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych medali, zajmując w klasyfikacji medalowej szóste miejsce. Na pierwszym miejscu jest reprezentacja Dolnego Śląska z 32 złotymi, 17 srebrnymi i 20 brązowymi medalami.

W klasyfikacji punktowej Pomorze zajmuje także szóste miejsce z 924,33 pkt. Na pierwszym miejscu znajduje się Mazowsze z 1750,42 pkt.

Do zakończenia XVII OOM w sportach letnich Mazowsze 2011 pozostały jeszcze do rozegrania zawody w kajakarstwie, kolarstwie torowym i żeglarstwie. Zakończenie Olimpiady - 18 sierpnia.

Żródło: Michał Kaczmarek