środa, 1 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Filip, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub
28-07-2011 15:34, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1261 razy

Pomorskie na Letniej Olimpiadzie Młodzieży Mazowsze 2011

Na arenach Mazowsza trwają doroczne zmagania młodych sportowców uczestniczących w finałach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Mazowsze 2011. Reprezentanci Pomorza bronią trzeciej lokaty wywalczonej w ubiegłorocznej edycji.

Zmagania w olimpiadzie zainaugurowała reprezentacja piłkarzy nożnych. W grupie eliminacyjnej z udziałem czterech drużyn reprezentacja pomorza zajęła drugie miejsce wyprzedzając konkurentów małymi punktami. Wygrała mecz z Małopolskim ZPN 3:1 a przegrała z Warmińsko-Mazurskim ZPN 3:1 i Śląskim ZPN 2:2 (karne 3:4). W meczu o trzecie miejsce, grając z drugą drużyną grupy I - Zachodniopomorskim ZPN, Pomorzanie przegrali 3:1 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Pierwsze medale dla reprezentacji Pomorza na kortach ziemnych wywalczyły tenisistki w grze podwójnej. Złoty medal zdobyły Aleksandra Goławska (TK Nasza Lechia Gdańsk) i Kornelia Goławska (SKT Sopot). W grze pojedynczej obie zajęły piąte miejsca. Takie samo miejsce zajął ich kolega z reprezentacji - Kamil Gajewski.

Z Płocka przywiozą 15 medali lekkoatleci - 4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych medali. Medale złote zdobyli: Damian Czaja (bieg na 1500 m), Patryk Dobek (bieg na 400 m), Marcelina Witek (rzut oszczepem) i Damian Motyliński (skok wzwyż). Srebrne medale zdobyli: Mateusz Łunkiewicz (ośmiobój), Magda Kotas (bieg na 1500 m), Damian Rudnik (bieg na 1500 m), Aleksandra Greszta (bieg 100 m przez płotki), Anna Rzepczak (trójskok) oraz Sztafeta 4 x 400 m w składzie: Dominik Czaja, Łukasz Smolnicki, Krzysztof Piątkowski i Patryk Dobek. Brązowe medale przywiozą: Klaudia Gołąbek (bieg 200 m), Zuzanna Łubiak (rzut oszczepem), Szymon Stecka (trójskok), Maciej Kargol (skok o tyczce) i Adrianna Tas (siedmiobój).

Pływalnia Warszawianki przyniosła medale dwóm reprezentantkom Pomorza. Magda Baranowska zdobyła dwa złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym i motylkowym. Dołożyła do tego medal brązowy na dystansie 200 m stylem motylkowym. Wiktoria Bieńkowska w stylu klasycznym na dystansach 200 m zdobyła medal srebrny oraz dwa brązowe na dystansach 50 i 100 m.

W jeździectwie złoty medal w skokach na kucu Psik wyskakała Olimpia Wołodkiewicz. W kategorii WKKW na koniu Wirus czwarte miejsce wyjeździła Sonia Chwirot.

W strzelectwie reprezentacja woj. pomorskiego przy pomocy Łukasza Jankowskiego (pistolet sportowy) i Natalii Kwaśniak (karabin sportowy) wywalczyła dwa złote medale. Również karabinem sportowym brązowy medal wystrzelał Adam Dobosz.

Żródło: Michał Kaczmarek