niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
08-06-2011 09:05, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1299 razy

Pucharowy weekend judoków

Pomorscy judocy w miniony weekend walczyli w kilku kategoriach wiekowych, na matach w kraju i za granicą..

Najważniejszy był start Darii Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w Pucharze Świata Kobiet w Madrycie w wadze 73 kg. Po kontuzji gdańska zawodniczka powoli dochodzi do formy, w Madrycie walczyła o punkty zaliczane do rankingu dającego kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W madryckim Pucharze Świata walczyło 166 judoczek z 34 państw, w tym cztery polki. Start Darii może zaliczyć do udanych - zajęła trzecie miejsce. W eliminacjach pierwsze walki wygrała z Raquel Prieto Madrigal (Hiszpania) przez ippon (rzut na pełny punkt), Ulrike Scherbart (Niemcy) przez dwa waza-ri co daje ippon, przegrała przez ippon z Maryną Pryshchepą, w repesażach pokonała przez ippon Assuntę Galeone(Włochy) i Meiling Zhang (Chiny).

W Pucharze Świata mężczyzn w Bukareszcie zawodnik Czarnych Bytom - Paweł Zagrodnik wywalczył także trzecie miejsce.

Puchar Europy juniorek i juniorów w Leibnitz (Austria), gdzie w składzie reprezentacji Polski walczyli Pomorzanie, dwoje z nich stanęło na podium:
2. Halima Mohamed-Seghir (63 kg, SGKS Wybrzeże Gdańsk)
3. Damian Nasiadko (+ 100 kg, SGKS Wybrzeże Gdańsk)
9. Jakub Zakrzewski (100 kg, AZS AWFiS Gdańsk)

Z reprezentacji Polski na najniższym stopniu podium stanęli jeszcze: Karolina Pieńkowska (48 kg, UW Warszawa), Arieta Podolak (57 kg, UW Warszawa), Kamila Wasek (+ 78 kg, Juvenia Wrocław).

W Opolu przez dwa dni w otwartych Pucharach Polski z udziałem reprezentantów klubów Białorusi, Litwy i Niemiec walczyły kadetki, kadeci, juniorki i juniorzy, którzy następnie wzięli udział w międzynarodowym zgrupowaniu.

Z pomorskich juniorek i juniorów młodszych medale i punktowane miejsca zajmowali:
1. 44 kg Dajana Bołoz (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
1. 46 kg Tomasz Błoński (STS Gryf 3 Słupsk)
1. 90 kg Arkadiusz Matlakowski (UKS Galeon Gdynia)
2. 73 kg Maciej Gugała (WKS Flota Gdynia)
5. 50 kg Mateusz Itrych (UKS Galeon Gdynia)
5. Michał Krzymiński (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
7. 66 kg Tobiasz Puzyr (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
7. 73 kg Mieszko Podgórski (UKS Galeon Gdynia)
7. 81 kg Mateusz Zakrzewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

Juniorki i juniorzy (prawo startu miały juniorki i juniorzy młodsi walczący poprzedniego dnia):
3. 44 kg Dajana Bołoz (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
3. 78 kg Barbara Lichońska (AZS AWFiS Gdańsk)