poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
18-05-2011 12:18, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1290 razy

Pracowity tydzień judoków

Miniony tydzień pracowicie spędzali pomorscy judocy. W Bytomiu odbył się Puchar Polski, w Londynie - Puchar Europy seniorek i seniorów, w Kownie - Puchar Europy juniorek i juniorów.

W Pucharze Europy "British Open 2011" z udziałem 32 reprezentacji narodowych, wzięła udział reprezentacja Polski w składzie której byli pomorscy judocy i judoczki, z których najlepiej powalczyła Zuzanna Pawlikowska w wadze 52 kg wygrywając w eliminacjach 4 walki, ulegając w finale zawodnicze Francji Delphine Delsalle.

Punktowane siódme miejsca zajęli zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk: Katarzyna Furmanek (78 kg) i Błażej Mielcarek (81 kg). Na najwyższym stopniu podium z Polski stanęła w wadze 48 kg po wygraniu 4 walk Ewa Konieczny (Czarni Bytom).

W tym samym czasie w Bytomiu walczono o punkty w Pucharze Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęła w wadze 78 kg Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk). Niżej, w wadze 70 kg - Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), a najniżej - Halima Mohamed-Seghir (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Brązowy medal wywalczył też reprezentant Floty Gdynia w wadze +100 kg Michał Rosa, jego koleżanka klubowa Kinga Kubicka zajęła 5 miejsce w wadze 48 kg, a kolega Michał Strychacki - siódme w wadze 60 kg.

Walczący przed tygodniem w Kownie reprezentanci Pomorza także zdobyli punktowane miejsca:
1. +100 kg - Damian Nasiadko (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
2. 63 kg - Halima Mohamed-Seghir (SGKS Wybrzeże Gdańsk)